| NaughtyFamousIrresistible a întrebat:

Fast food + Gym nu prea merge nu!? Ce supliment ar trebui sa iau ca sa imi transforme grasimea in muschii thinking

10 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Daca vrei sa ai muschi, trebuie sa depui efort. Si sa lasi fast-food-ul. Nu se poate ca grasimea sa se 'transforme' in muschi, altfel ar fi toti barbatii pachete de muschi.

| TheAce a răspuns:

Fast-food-ul nu merge NICIODATA. Cat despre transformare, aceasta nu-i tocmai benefica. Incearca sa scapi de grasime prin dieta si exercitii fizice (banda, bicicleta magnetica si eliptica, eventual si sac) dupa care treci in faza a2a, cea de ''build up''.

| MioaraParalescu a răspuns:

Grasimea nu se transforma in muschi!
Si daca vrei sa iei suplimente ti-as recomanda sa iei unele cu un continut mai mare de proteine decat de carbohidrati pentru ca dupa aia te ingrasi si mai mult.

| DyNo a răspuns:

Greasimea sa se transforme in muschi? Imposibil! Daca vrei sa-ti dezvolti muschii in asa fel incat sa ai un corp de invidiat, va trebui sa scapi de grasimea in plus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da, merge. Cunosc foarte mulţi oameni care merg la sală, dar totuşi consumă zilnic junk food.

| salagburst a răspuns:

Nu poti transforma grasimea in muschi, insa creatina, subliniez: CREATINA (nu steroizi, ci proteine) te poate ajuta. Dar are numai efect daca faci si exerciti langa, altfel ii degeaba.

| Cosmin86 a răspuns (pentru salagburst):

Pai creatina e diferita de proteine, de ce zici "ci proteine". Proteine inseamna ceva, creatina e altceva.

| salagburst a răspuns (pentru Cosmin86):

M-am incurcat in cuvinte. Carnitina, la aia ma refeream. Doamne fereste, bine ca mi-ai spus...

| Cosmin86 a răspuns (pentru salagburst):

Aia e pentru slabit.

| salagburst a răspuns (pentru Cosmin86):

Exact, slabit. Fastfood = +10 kile. Carnitina + sala=-10 kile. +inca niste sala = +15% masa musculara