| Devil1000197 a întrebat:

Fetelor am o intreabare pentru voibatting eyelashes : Am 16 ani, inalt, blod, ochi albastrii, ca sa nu o mai lungesc arat bine. De 4 luni nu am reusit sa imi mai fac o prietena, ocazii am avut dar nu erau pentru mine : una era frumoasa dar cam prostuta, alta frumoasa dar fite, una umbla dupa bani oh go on. Nu stiu ce sa fac nu sunt genul care sa traiesc fara pereche, am nevoie de cineva cu care sa`mi impart toate trairile vietii cineva care sa ma iubesca, ce ziceti sa mai astept? sau ce sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| xXxSimonikaxXx a răspuns:

Eu iti spun sa mai astepti, nu trebuie sa sari pe prima fata care o vezi acolo, chiar daca e frumoasa sau "buna" sau cu bani sau prea populara trebuie sa vezi ce are in capul ala al ei si in suflet dupa care sa te gandesti daca ea e cea potrivita sau nu. Nu dispera sunt multi frumusei singuri si se simt bine asa. Tu ai spus ca nu poti trai fara partenera? Nu pot sa zic ca este un lucru fara de care sa nu traiesti, dar trebuie sa mai ai putina rabdare fata va veni la tine fara sa-ti dai seama. Sper ca ti-am fost de ajutor. Mult succes :*.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asteapta pana cand vei gasi persoana potrivita, o vei gasi intr-o zi...

| Cherilyn a răspuns:

Buna!
La varsta asta consider ca e mai important sa te tii de carte.
Fete sunt multe, presupun ca o sa ai destul timp pentru relatii...
Dumnezeu are pe cineva special pentru fiecare dintre noi, trebuie doar sa asteptam!

| DeKoniec a răspuns:

Pari imatur. Sincer. mai asteapta sentimentele unei iubite in care sa ii impartasesti sentimente, trairi, povesti. nu vine asa usor. Cum ai spus si tu pana acum nu erau de tine acele fete. mai asteapta, cu siguranta va veni o fata potrivita pentru tine, Succes!

| SupradozaDeViise a răspuns:

Sincera sa fiu, nu mi se pare ca pari imatur cum a zis big grineKoniec, mi se pare ca esti foarte sensibil si chiar ai merita pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat si sa te merite.Eu zic sa mai astepti pentru ca mai ai timp.Nu e sfarsitul lumii.Bafta! :*

| LoveLebadaa a răspuns:

Buna! Eu zic ca decat sa fii cu cineva numai de dragul de a fii, mai bine asteapta pana iti vei gasi sufletul pereche decat sa regreti apoi si sa zici :"imi e rusine ca am fost cu x". iti zic din propria experienta...

| Zerg a răspuns:

Nu iti imagina ca iubirea perfecta va veni asa, cu una cu doua...am avut si eu o gramada de dezamgairi si stiu cum este. Dar, in opinia mea, nu conteaza cum arati in exterior, ci interiorul conteaza mult mai mult. Fii un adevarat gentleman si va veni si o fata care te va aprecia pentru cine esti, si nu va aprecia banii, masina, terenurile sau nu mai stiu eu ce minuni. Plus de asta, tine-te si de carte, fii printre primii acolo la scoala, si dai dovada si de o superioritate asa mai... intelectuala.
Mult succes.