| TDGMeebu a întrebat:

Fetelor, ati simtit vreodata sa va despartiti de prietenul vostru pentru ca nu este cine stie ce frumos, insa il iubiti? Eu asta simt acum. Il iubesc dar intr. un fel este... urat. Si imi este oarecum sa ies cu el in oras. Mai ales ca stiu ca n. a mai avut prietena inainte... Ce ziceti sa fac? :-|

Răspuns Câştigător
| sirena1 a răspuns:

In viata totul este trecator, de fapt viata este trecatoare si la fel si frumusetea asa ca parerea mea este ca sulfetul unui om si cand ii observi comportamentul abia atunci vei vedea frumusetea ci nu de aparente.Trebuie sa faci ce iti dicteaza sufletul si nu ce iti dicteaza altii, iar eu iti spun ca in iunie impliesc 8 ani de relatie cu baiatul care si in ziua de azi mi se spune ca nu este potrivit pentru mine, dar de unde stiu altii ce simtitm noi? Cauta in sufletul tau raspunsul ci nu altundeva.Sa stii ca faptul ca iti este rusine cu el este un semn ca nu ai sentimente puternice pentru el...asa ca gandeste-te bine.Mult succes si asa ca totusi sa te ajut cumva iti sugerez ca daca totusi doresti sa ramai cu el si inca ai tendinta de a te rusina pentru asta atunci ar trebui sa faci tu ceva sa nu iti mai fie rusine.Cat de urat poate fi? Incearca sa te impui si sa ii faci o freza care sa ii scoata in evidenta partea frumoasa sau sa ii aranjezi camasa intr-un fel pentru ca intr-o anumita masura sa stii ca si haina face pe om chiar daca aparent se sustine contrariul. Succes

2 răspunsuri:
| LaRiiuU a răspuns:

Pai daca il iubesti cum spui, nu trebuie sa te intereseze vorba lumii sau fizicul lui pentru ca tu il iubesti pentru cum este el nu pentru frumusetea lui. Dar daca te incomodeaza atat demult si tie rusine cu el, termina relatia pentru ca o sa-i faci mai mult rau pe viitor si nici tu nu vei fi comoda stiind ca ti-e rusine cu el.

| Mitss a răspuns:

Eu aveam de ales intre doi baieti: unu super frumos, baiatul pe care si-l doreste orice fata, care insa era mai paralel cu viata si nu prea puteam discuta cu el si un baiat nu foarte frumos dar cu care ma intelegeam bine si vorbeam aproape orice. Asa ca am ales baiatul cu care ma intelegeam bine, suntem de o luna impreuna si pentru mine e cel mai frumos baiat love struck, tin la el si chiar nu imi mai pasa ce zic altii!
Deci... daca il iubesti lasa aparentele si parerile celor care te-ar vedea cu el, in principal conteaza sa fii u fericita, iar daca langa el esti, de ce ai da cu piciorul sansei?