| mirela_1732 a întrebat:

In viata mea a reaprut fostul prietene de care. uitasem oarecum au trecut aproape 2 ani, de cand m-am despartit de el, de atunci am stat cu un baiat cu care sunt si acum, care ma respecta desi ma enerveaza tot timpul imi face cadorui, e cam gelos dar il iubesc.
Acum a aparut fostul la care am tinut, el a stat si cu cea mai buna prietena a mea din razbunare.
Nu stiu ce sa fac in capul meu zboara tot felul de amintiri,
Nu as vrea sa ma despart de actualul meu prieten pentru ca il iubesc dar uneori simt ca. nu mai merge ma plictisesc cand sunt cu el iar alte ori ne certam tot timpul are o fire mai impulsiva si uneori reactioneaza urat iar apoi vine si isi cere iertare iar eu nu stiu de ce il iert pentru ca imi e mila de el sau pentru ca il iubesc.
Fostul era total diferit, era o persona calma calculata linistita cam fustangiu dar la momentul ala nu ma deranja insa acum daca as fi din nou cu el cu sigurata m-ar deraja. Asera am vorbit pe net cu fostul meu prieten si aveam o discutie mai ne la locul ei, i se parea ciudat ca eu nu am facut sex cu actualul meu iubit, si zicea ca, daca era el in locul actualului sigur reusea sa ma duca in pat pentru ca ne-am fi iubit si ar fi fost o prostie sa ne iubim si sa nu facem nimic.
M-au deranjat foarte tare vorbele astea, mi-au schimbat oarecum parerea despre el.
Voi ce ziceti?
Eu ii iubesc pe aman2, aman2 stiu sa se faca iubiti aman2 sunt frumosi.

3 răspunsuri:
| cupcake02 a răspuns:

Nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard. Daca te-a dezamagit o data, o va mai face. Bucura-te de relatia ta pentru ca din ce ai scris, pari multumita de ea. Daca te intorci la fostul si cine stie ce figura iti place, vei regreta sigur ca ai renuntat la o relatie pentru el. Eu zic sa ramai cu prietenul tau si celuilalt sa ii spui ca esti fericita asa.

| MamaOmida69 a răspuns:

Buna! Pai. din cate mi-ai zis tu de convorbirea aceea pe mess, cu fostul tau prieten. mie mi se pare cam ciudatica. Eu acu daca m`as intalni cu fostul meu prieten, cred ca as fi bantuita de cateva amintiri, dar as trece cu vederea si am putea vorbi." ca intre prieteni" dar in orice caz, ce ti-a zis el tie, ma cam pune pe ganduri. Spuneai ca a zis " pentru ca ne-am fi iubit" pai asta mie mi se pare mai mult o minciuna, majoritatea baietilor duc fetele in pat cu ajutorul "iubirii" care numai dragoste nu e. apoi le lasa balta.

Cat despre baiatul cu care esti acum, pai iubirea, la inceput e mult mai arzatoare, dar cu timpul devine un sentiment de acomodare cu persoana de langa tine, ceva calm si linistit.
Daca e cam gelos, cred ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa clarificati situatia.

In concluzie, eu zic ca cea mai buna optiune e sa nu vorbesti cu niciunul timp de ctv zile sau o saptamana si sa te hotarasti pentru ca tu stii cel mai bine! Lasa inima sa decidawinking

| FataCuOchiVerzi_8367 a răspuns:

Ramai cu actualu'.

Cine stie cat s-a mai schimbat de acum 2 ani, si mai ales dupa ce ti-a zis pe mess...

Nu te prosti sa te desparti de acutalu' daca va iubiti.

Bafta love struck