| Irina133200 a întrebat:

Fetelor, care credeti ca se potrivesc mai bine la inceputul menstruatiei... Tampoanele interne sau absorbantele.Dau funda

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este constata ca atat fluxul de eliminare a menstrei cat si cantitatea acesteia pot sa fie foarte diferite sau sa varieze foarte mult de la o menstruatie la alta chiar si in cazul aceleasi femei dar mai ales pot fi foarte diferite de la o femeie la alta. Din acest motiv raspunsul corect privind produsul care sa fie corespunzator in cazul tau privind atat eficienta cat si confortul si satisfactia oferita le poti determina doar prin folosirea ambelor produse pe parcursul a cateva incercari repetate. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit la început cam în primii 3 ani absorbantele, cele roz și cele portocalii de la always, iar de 3 ani folosesc tampoanele interne, cele de la ob medii sau cele mai mici, dar în primele zile folosesc și absorbantele ca sa fiu sigura ca nu o sa am surprize. Pentru început îți recomand să folosești absorbantele, mai târziu poți încerca și tampoanele, dar dacă organismul le refuza, e bine sa renunti pentru ca nu toate fetele/femeile sunt prietene cu ele.

| Asdfghjklove69 a răspuns:

Salut! Dacă e prima ta menstruație atunci Îți recomand absorbantele.
Dacă te referi la începutul menstruației în general, atunci depinde de tine. Important e sa te simți bine și cât mai confortabil. Eu îți recomand ca marca de absorbante pentru prima menstruație always albastre chiar dacă sunt pentru noapte. Și ca tampoane o.b. Eu folosesc always roz pentru ca am pielea sensibila dar depinde și de cât de mult vine și de puterea de absorbtie. De obicei folosesc absorbante dar și tampoane atunci când merg la piscina sau când merg la o petrece și trebuie sa port rochie dar sunt foarte incomode.