| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor,daca un baiat e timid ce credeti despre el?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ca trebuie ajutat, chiar de voi de fete, deoarece traim intr-o societate egalitarista.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Timiditatea lui se datorează faptului că nu cunoaște persoana cu care comunică, îndeajuns de bine, încât să se simtă relaxat, în largul său. Și atunci, e puțin mai rezervat, până se obișnuiește, ori până găsește omul potrivit cu care poate împărtăși orice, povești de viață, râsete, secrete etc
Cu timpul, va înțelege că în viață răzbesc doar cei curajoși și îndrăzneți. Cei puternici. Va crește, iar vârsta îi va da înțelepciune și va (mai) uita de timiditate. Oricum, timiditatea nu e un motiv pentru a te îndepărta de un om...

| bubblejully a răspuns:

Am fost intr.o situatie de genu'.....depinde....daca e timid inseamna ca e nesigur pe el... Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el cat mai mult. Daca el e rezervat in a spune ceva...deschide tu diferite subiecte, pentru a.l ajuta sa fie mai deschis cu cei din jur si sa socializeze mai mult.