| mihailionescu53 a întrebat:

Fiul meu, cu varsta de 15 ani, doreste sa faca niste bani, dar nu se gasesc locuri de munca usoare part time. Mi-a propus sa se duca pe la oameni sa le curete, dar este cam periculos. Ce poate face?

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ar putea incerca sa faca cumparaturile pentru vecini.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca merge sa munceasca pe la oameni, vecini sau prieteni de-ai parintilor, nu-i deloc periculos, ca nu il violeaza sau omoara nimeni, fiind copil inca.
Poate merge la o ferma, sau la gardini de legume si fructe si poate muncii acolo, pe bani buni.

| sierra1 a răspuns:

Dacă tu ești tatăl (cel responsabil), lasă-l doar la rude sau cunoscuți.

"Ce poate face?" - asta tu să ne spui din ceea ce știe el mai bine...

| gogugogugogu a răspuns:

Scos cartofi, cules la vie etc.