| Sapphire a întrebat:

Folosesc un stick cu net de la rds 7, 2. Fara prelungitor semnalul e cam mort iar viteza e proasta orice as face. Ma chinui de ceva timp sa vad tv online dar imi da erori la sopcast: the channel is offline, can npt retrieve data, can not acces sopcast service. L-am dezinstalat de nu stiu cate ori, am umblat la setari si tot nu merge. Am incercat si cu alte programe si cam aceeasi problema. Ce pot sa fac cu viteza asta mica si cu tv online ca sa mearga? happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a mari viteza trebuie sa maresti si semnalul acum depinde si de capabilitatea stick-ului poti folosi o folie da aluminiu sa o pui sb stick sa se reflecte semnalul GSM sa se duca la tick sau du-te langa geamhappy

| George130 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, numai daca platesti sa maresti viteza la internet, si eu am la fel numai ca eu am telefon fix de la Gigi/Rds.
_________________________
http://colta-zone.forumz.ro/