| anonim_4396 a întrebat:

Frate,m-am saturat sa am sanii mari straight face Am 1.68 si vreo 52-53 de kg..Pe la 14 ani au inceput sa'mi creasca si am intrat in depresiestraight face Adica, eu la 40 de grade aveam vesta pe mine, pentru ca imi era rusine.Acum am inceput sa port doar tricouri, dar si alea mai largi asa, cu un umar gol.Dar vreau si eu sa port tricouri mulate.sad Daca mai slabesc cateva kg credeti ca imi mai scad?

8 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna.
Cred ca esti singura persoana care am intalnit-o vreodata in viata mea planganduse ca are sani prea mari,majoritatea femeilor pun intrebari referitoare la marirea acestora,multe fete si-ar dori sa fie in locul tau!
De slabit nu se prea pune cazul deoarece esti perfect ponderala la inaltimea si varsta ta,aici cred ca e vorba si de psihic,de cum te vezi pe tine,incearca sa-ti schimbi parerea si lasa tricourile largi si poarta tricouri mulate cu decolteu,totul se petrece in mintea ta "defectul" asta,ar trebui sa fi mandra, decat sa fi o corvoada fara sani mai bine asa.
Nu ai ce face la varsta asta decat sa astepti si daca va fi cazul o operatie de micsorare a sanilor, nu te sfatuiesc sa slabesti deoarece sanii se vor lasa si vor devenii inestetici.
Fi mandra de tine si de felul in care arati, nu te mai simti depresiva din motivul asta! Gandeste-te doar la cata lume de invidiaza, capul sus si fruntea inainte!

| AlexandraCroft a răspuns:

Si ce?
Nu-ti fa griji, or sa vada ele mai tarziu pe cine prefera baietii

| Nolkyz a răspuns:

Lasă tuuu, bucură-te. Şi eu am aceeaşi problemuţă, să îi zic aşa. De fapt nu ma deranjează că-s mai mari, problema e pe stradă că se tot bagă in seamă ciudaţii cu texte gen "pot sa pun mana pe ele?" etc (unii nici nu mai intreabă laughing se bagă direct). Mna, gagiu-miu îi fericit. laughing

| XanderLightBow a răspuns:

Poarta sutien sau bustiera - daca incap laughing si de fapt sa te bucuri ca la 14 ani sa ai norocul unei marimi asa mari

| Roses a răspuns:

Si eu am sanii mari si cand am sportul nu ma schimb de tricou pentru ca deja il aveam pe mine happy Dar inainte sa se termine scoala m-am schimbat de bluza si se uitau unele fete de parca cine stie ce era tongue Este enervant! De parca sanii sunt totul. sad

| beastboy84 a răspuns:

Unele si-ar da o mana sau un picior sa le aiba ca ale tale... laughing) rolling on the floor) si tu te plangi ca facii baieti sa baleascalaughing))

| beastboy84 a răspuns:

Pffff... pai nu ar trebui sa te intereseze ce crede lumea :*

| anonima1995 a răspuns:

Ar trebui sa fi mandra in loc sa te plangi. Natura a fost generoasa cu tine, deci bucura-te. Si poti purta si tu tricouri mulate, cu siguranta sunt modele de tricouri mulate care sa stea super pe tine. Multe fete ar da orice sa fie in locul tau. Am un mic sfat, din moment ce ai sanii mari sa nu porti sutiene cu burete sau push-up pentru ca vor parea si mai mari. Fi mandra de tine si imbraca-te asa cum iti place!