| unavailiable93 a întrebat:

"Frumusetea merita orice sacrificiu!", ce parere aveti despre aceasta declaratie? Argumentati oarecum raspunsul.

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu sunt de acord! Adica se merita sa faci sacrificii pentru frumusete, dar nu orice sacrificiu, in primul rand sa ai grija de frumusetea interioara, de sanatate, apoi de cea fizica, e bine s te ingrijesti, sa fi curat, aranjat, dar totul cu limita.Adica frumusestea e trecatoare, daca crezi ca numai cu frumusetea ai de castigat te inseli, nu merita orice sacrificiu, pana la o anumita limita, fara exagerari!

cami
| cami a răspuns:

Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...nu oh go on
O declaratie proasta, numai narcisit sa fii, sa crezi in ea. Auzi, nu ti se pare un pic ca treci in extrema cealalta? Ce-i cu pozitia si cu poza asta? Lasa-le pe fete sa faca asta, tu ca baiat trebuie sa denoti masculinitate, dominanta, putere. Mai e un pic si zici ca-ti plac Barbie straight face

| juniper a răspuns:

Da, pentru ca ma ai ca exemplu, incerc sa fiu frumoasa indreptandu-mi dintii, port aparat dentar din iunie si incerc sa scap de ochelari band (daca am zis bine) suc de morcovi.

| marsy a răspuns:

E o afirmatie foarte corecta! Un ex este atunci chiar cind ne epilam! Induram aceasta durere doar pn a arata exeptional! sau practicam sportul, mincam mai sanatos, ne abtinem de la dulciuri.etc!

| Cryssy a răspuns:

Nu sunt deloc de acord cu aceasta afirmatie. Pana la urma orice om e frumos in felul lui. Sincer nu stiu... Trebuie sa ai grija si de frumusetea ta, dar nu trebuie sa faci orice pentru frumusete...

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Frumusetea nu merita orice sacrifici!
Fiecare persoana e frumoasa in felu ei ...si fiecare persoana e frumoasawinking... dar nu stie sa isi puna in valoare calitatile si sa isi aleaga hainele care ii stau binewinking. eu sunt de parere ca frumusetea este egala cu ingrijirea si look'ul care ne reprezinta si ne sta cat mai bine!

| PauLa.M a răspuns:

Frumusetea e trecatoare! indiferent de circumstante

| unavailiable93 explică:

Vreau sa intelegeti ceva : 1.NU e declaratia mea si
2.Nu v-am intrebat daca sunteti de acord sau nu, v'am intrebat ce parere aveti despre ea.

| unavailiable93 explică:

Nu stiu cine te crezi sa imi dai un astfel de raspuns. Nu cred ca ti-am cerut parerea despre mine ca om, pentru ca nu sti nici cine sunt nici ce fel de caracter am. Nu stiu cine naiba te crezi sa imi reprosezi mie de faptul ca nu stau bine in poza. Ete scartz, ce sa-ti povestesc, nu trebuie sa te satisfaca pe tine pozitia mea, stau cum vreau si cum ma simt bine. Ai grija de cine te legi pentru ca eu personal nu iti permit asta, atata timp cat declaratia nu e a mea si atata timp cat iti faci niste idei preconcepute despre mine ca persoana. M-am abtinut din tot posibilul sa nu te injur prin simplul fapt ca nu vreau sa imi pun capul cu tine pentru ca as fi vizibil mai prost! Data viitoare limiteaza-te la ceea ce intreaba o persoana. Pentru ca nu venim pe TPU sa fim criticati! Criticile vin zilnic si pot fi infinite prin noi ca persoane predispuse la greseli. Ne-am alaturat pe TPU ca sa fim intelesi si sa primim sfaturi calde si cat mai prietenesti dar in acelasi timp prin evocarea realitatii limitandu-ne strict la ceea ce avem de raspuns. Nu ti-am cerut parerea despre mine, ti-am cerut parerea despre declaratia facuta de o femeie la o emisiune tv. Nici mie nu m-i s-a parut foarte corect spusa. Dar sa te legi de mine ca persoana intreci orice masura!
Prin raspunsul pe care mi l-ai dat nu ai aratat decat nivelul tau de inteligenta si superficialitatea cu care tratezi acest site prin simplul fapt ca nu ai fost capabila sa citesti si sa intelegi clar intrebarea foarte logic redactata de mine!

| IQOnly a răspuns:

Nu prea sunt de acord! Frumusetea nu cere sacrificii! Baietii trebuie sa fie un pic mai frumos ca dracu si sa fie destepti! Fetele o au cu frumustea! Asa se zice.

| :x:Xj.b:X:x. a răspuns:

Merita sacrificii. dar nu orice sacrificii. E complicathappymai ales pentru fete.care in ultimul timp ar vrea sa iasa cat mai mult in evidenta.Eu nu tin sa fiu miss. asa ca pentru mine declaratia asta ar suna cam asa :"Frumusetea merita unele sacrificii.nu chiar orice"

| ChibiRose a răspuns:

Nu sunt de acord.Ne nastem cu infatisare exterioara pe care nu trebuie sa o schimbam, in schimb avem si una mai importanta:cea interioara. Poti fi zana la interior si monstru nemilos la interior si esti frumos degeaba. Dar poti fi foarte urat dar bun si onest la suflet si atunci nimeni nu se mi gandeste la exterior, ci la interior!

| doar.eu a răspuns:

Sacrificiu este prea mult spus.Consider ca frumusetea este ceva dobandit.Desigur cu totii ar trebui sa ne ingrijim si sa ne aranjam. dar sa nu exageram
La urma urmei, frumusetea este trecatoare