| onetwothree a întrebat:

Dau funda! Ce parere aveti, merita sa faceti sacrificii intr-o relatie? Si daca da, atunci cat de departe ati merge cu acel sacrificiu?

Răspuns Câştigător
| katy9801 a răspuns:

Daca esti sigur ca ai dat peste persoana potrivita merita sa faci scarificii,prin acestea ii demonstrezi inca odata sentimentele tale,si persoana draga devine mai sigura in ceea ce priveste relatia voastra! Pentru mine acest sacrificiu ar insemna despartirea de viata mea anterioara si multe alte lucruri banale, dar care totusi au importanta.Din propria experienta pina acum am recurs foarte des la diferite siretlicuri pentru a-mi ajuta jumatatea, cel mai trasnit lucru pe care cred ca l-am facut a fost ca am mintit ca am facut un accident cu masina pentru a cere bani de la fratele mai mare, totusi fara sa stie parintii, nu am vrut sa-i stresez si sa le fac probleme.

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ce e ala sacrificiu in relatie? e o moda noua, recenta?

| Hakuouki a răspuns:

Frate eu nu mi-as sacrifica viata pentru iubita, o data pentru ca nu voi mai fi cu ea, in 2-3 ani ma uita si se duce la altu, iar mie imi mananca altii colivalaughing Acum pe bune, as face sacrificii intr-o relatie, dar chestia asta cu viata mi se pare prea exagerata, daca nu salvez cel putin 100 de persoane prin moartea mea, nu ma bag. Mai apoi, in anumite situatii viata unei persoane poate egala viata a un milion de oameni. Iar daca vrei sa faci sacrificii trebuie sa fii sigur ca fata sau baiatul merita si ca ar face la fel, nu sa regreti apoi si sa faci totul din inima, nu ca apoi sa-i scoti ochii.

| AndCat26 a răspuns:

Merita sa faci sacrificii doar pentru persoana care te iubeste cu adevarat, si cu care esti impreuna de ceva timp.
Faci sacrificii pentru persoana care merita.

| JustACuriosPerson a răspuns:

Merita, insa daca vezi ca partenerul/partenera nu este dispus/-a sa faca la randul lui/ei, adica daca nu se implica in relatie, nu merita osteneala.

| RoXXXoR a răspuns:

Merita ca la final vei vedea rezultate

| Ionut_Andrei_1998_0ZH9 a răspuns:

Viata mea pentru persoana iubita!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Ionut_Andrei_1998_0ZH9):

Este trist sa vezi persoane care pun viata altei persoane inaintea lor, chit ca e vorba de pereche