| Claraanaa a întrebat:

Fumez de un an. Cam un pachet pe luna o tigara pe zi. Vreau sa nu mi se inegreasca plamanii. Ce trebuie sa fac? Nu sunt dependenta. Azi a fost ultima tigara.

Răspuns Câştigător
| Demyan a răspuns:

In primul rand lasate ca e foarte rau daca ajungi dependenta.
Si oricat ai fuma pana la 14-16 ani plamanii se regenereaza.
eu fumez 1 pachet la zi de 2 ani si nu am nimic (momentan) big grin big grin big grin
Sper ca am fost de folos!winking

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar trebui sa te lasi

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, nu trebuie sa fumezi mult ca sa ti se inegreasca plamanii sau sa faci cancer pulmonar, ala il faci si daca stai in mediu in care fumeaza altii, pentru ca tu inhalezi aceeasi cantitate de fum, pe care il elimina cel de langa tine.
daca nu esti dependent, de ce fumezi?
Care ar putea fi motivul sa te expui cu buna stiinta, la o asemena trauma viitoare?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te lasi de fumat ce altceva sa faci

| corbulalbrosu a răspuns:

Este cea mai inteligenta hotarare pe care o poate lua cineva care reuseste sa gandeasca rational. Sanatate!

| Guiinnmortal a răspuns:

Nu.ti fa griji am auzit ca poti sa stai vreo 2 ani ca sa nu se inegreasca dupa 2 nu mai poti 2-3 nu.mi amintesc