| zxzx a întrebat:

Am de facut o compunere de o pagina despre cum am petrecut vacanta si nu stiu ce sa scriu pentru ca am stat acasa. Ma puteti ajuta ca sa mai "infloresc" putin compunerea sau sa-mi dati variante de compuneri de unde sa ma inspir?

8 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Poti sa scrii ca ai fost la verisorul tau la Sinaia/predeal; ca ai fost pe partie, te-ai dat cu sania, etc; ca ai iesit cu prietenii prin oras in restul timpului, ai fost la o petrecere organizata de gasca, etc

| myha a răspuns:

Nuantele cerului se amestecau rand pe rand vestind prima zi de vara.
Simteam minutele ramase pana cand vacanta se va termina si incercam sa profit cat mai mult. Marea se asemana unei lave incinse datorita apusului rosiatic care, nestiind incontro se indreapta, privea cu ochiul de fum intreaga scena a vietii.

| Scumpy90 a răspuns:

Pai... uite iti dau un exemplu Vacanta mea de iarna a fost una foarte frumoasa, cu inceput previzibil si final neasteptat. Stateam in ultima banca alaturi de colegul meu, asteptand cu sufletul la gura ultimul sunet al clopotelului din anul 2009. Acesta a venit neintarziat si toti copii s-au napustit sa iasa din clasa in goana spre binemeritata vancata de iarna. Desi vacanta de iarna incepuse, zapada lipsea cu desavarsire, fapt ce refuza copiilor una dintre cele mai mari bucurii ale iernii, de a se juca cu zapada in vacanta de iarna.
Usor, usor, zilele de vacanta au trecut si a venit ziua Craciunului, pe care l-am petrecut impreuna cu familia. Seara toata lumea a inceput sa desfaca darurile de la Mos Craciun, insa pentru mine cel mai frumos cadou de Craciun ar fi fost ca orasul sa fie acoperit de zapada, lucru ca mai tarziu in aceea seara de Craciun s-a si intamplat si a umplut de bucuria inima tuturor copiilor. A fost o vacanta de iarna reusita si un Craciun fericit!

cam atat e doar o compunere nu un eseu sau romanbig grin

hai pup si bafta

| misa0missa a răspuns:

Compunerea nu inseamna sa scrii adevarul laughing)
inventeaza si tu ceva laughing)
poti sa spui ca ai calatorit in timp thinking
sau ca ai fost la mare si ai descoperit o lume noua in adancuri thinking
gasesti tu ceva :*
funda plssss:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune ca ai fost la schi in austria ca stii ce partii bune sunt acolo sau in Romania ca ai fost la bunicii tai unde sunt locuri minunate si ai simtit cu adevarat gustul bucatelor traditionale romanesti ca ...ai fost intr un loc calduros sunt atatea si atatea variante

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neee e cam proasta

alinBOSSu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut 6 cu bucuria ierbi sac

| Sareva_Tanya_1980 a răspuns:

Hjhkjkkjkghkbhjk