| AddictedToYouu a întrebat:

Heyy:* Am de facut pentru scoala un basmsad...(o pagina de caiet studentesc)..si nu stiu despre ce sa scriu.
Vreau sa`mi dati doar idei de titlu ca scriu eu compunereahappy... Fundaa:X

Răspuns Câştigător
| Clank a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa te gandesti la ce vrei sa scrii. Dupa parerea mea ar trebui sa scrii toata compunerea si dupa ce ai scris-o sa-ti alegi un titlu ca sa fie destul de sugestiv.
Sa-mi raspunzi cu ce ai vrea sa fie compunerea, dar oricum uite aici cateva titluri:
Verde crud, Albastru azuriu, Rosu sangeriu, Galben straveziu, Mare de azur ( acestea sunt titluri de basm descriptiv ). Daca vrei sa scrii un basm mai dinamic si mai lipsit de descriere uite ce titlu ai putea pune: Pe aripile vantului, In cautarea fericirii, Peste munti si prin campii, Marea alegere, etc... (astea sunt titluri de aventura).
Daca vrei niste titluri mai triste poti folosi: Suflet trist, Suflet pasnic, Durerea tacerii, Crima si pedeapsa... Ma rog, sper ca te-am ajutat. Daca vrei si expresii sa-mi zici laughing BAFTA!

3 răspunsuri:
| zozoMik a răspuns:

Buuunthinking
Pai thinking
,, Calatorie pe aripile visului"
,, Crescatoria de ingeri"
,, Casă de turtă dulce"
,, Călătorie în lumea cărților"
-Gen :citeai un basm când ai intrat în lumea lui. Se făcea că este un spiriduș mic care ajută personajul principal, numai că nu reușeai deloc să faci asta, ci doar încurcai.
Sper ca ti-am fost de ajutor:X

| Licurikiii a răspuns:

Poti sa scrii in basmul tau o intamplare dintre 2 qnimalute opuse care au ajuns sa se inteleaga de exemplu leul si soarecele si povestesti ca leul nu stiu era prins int-o plasa si nu putea sa iasa iar soarecele a taiat plasa cu ghierutele si la salvat dar inainte spui ca soarecele la inervat dintr-un motiv si leul era sal manance...chestii de astea... sper ca te-am ajutathappy

| egidiu a răspuns:

Pai nu stiu dar incearca dragostea intre om si animal
iti imaginezi ca animalul vorbeste si vezi tu te mai inspiri din frumoasa si bestia