| Anonima9 a întrebat:

-Funda.am nevoie de ajutor.sunt clasa a 8-a. fac pregatire la matematica de la inceputul clasei a 8-a si acum o saptamana am dat test initial, vreau sa zic ca in wekeend-ul ala o zi intreaga am stat si am repetat.degeaba am luat 5. deci spuneti-mi si voi cum faceti, la pregatire incerc sa ma concentrez cat pot.deci va rog, ce sa fac? multumesc!

3 răspunsuri:
| VanillaBear a răspuns:

Testele initiale au fost de "rahatel".Au fost gresite.la fizic a fost pana si o problema gresita.formulari incoerente.propozitii incepute cu litera mica.mda

Si stai putin.tu ai zis ca ai inceput sa faci prega de la inceputul clasei a 8a ceea ce inseamna.1 luna? come on. abia ai inceput, nu te impacientalaughing
Fii atenta si lucreaza cat crezi tu de cuviinta sau cat iti spune profa/ul de la prega si o sa vezi k o sa te descurci

Sper ca te-am ajutat!happy

xoxo Vanilla

| KodrutZ a răspuns:

Stai in fiecare zi o ora (nu mai mult, nu mai putin) si treci metodic prin materie. Meditatia nu face absolut nimic daca nu te implici putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zic ca nu exista o formula anume. Poti sta si 5 ore pe o lectie, daca nu o faci cum trebuie si nu esti atenta sau doar o repeti papagaliceste...trebuie sa o gandesti logic.
Fii mai atenta la ore si incearca si mai mult sa inveti.Trebuia sa inveti din timp(daca inca n-ai facut-o)nu doar inainte de examen.
Mai ales ca am inteles ca testele astea au fost si destul de grele.
Dar lasa, oricum nu se trece nota in catalog...nu?happy
O zi buna!