| alexandra_9303 a întrebat:

[Funda] Buna.
Am de facut o tema la cultura civica si zice asa…"Dezvolta un scenariu utopic referitor la o societate viitoare privind societatea in care ati fi de acord sa traiti. Scoateti in evidenta trei trasaturi ale acelei societati, care ar permite, dupa parerea vostra, realizarea dreptatii sociale"…

Niste idei va rog. Dau fundabatting eyelashes.

Multumesc anticipat >big grin

Răspuns Câştigător
| Ralukutza_5288 a răspuns:

Eu iti propun sa iti imaginezi Romania ca o societate viitoare perfecta,adica sa descrii opusul lucrurilor rele care se intampla in zilele noastre in tara si sa inchei cu ceva,spunand ca oricum ar fi o societate,chiar daca ar avea caracteristicile alea, tot nu ar fi perfecta, deoarece nici oamenii nu sunt perfectiwinking. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| AnneMarri a răspuns:

nu crezi c-ar fi mai bine sa gandesti tu singurica?batting eyelashes