| mixaellah a întrebat:

(FUNDA)Buna, cum as putea acorda chitara intr-un mod mai simplu sau cu ajutorul unei programe,(daca programa, explicati-mi pls cum fuctioneaza).

1 răspuns:
| catalinalina a răspuns:

Daca ai ureche muzicala dezvoltata cand ciupesti coarda ar trebui sa iti dai seama daca e mai sus sau mai jos. sau ai putea cauta pe net sunetul corzii LA si apoi sa ciupesti corzile doua cate doua (gen LA-RE, RE-SOL, SOL-DO s.a.) si sa sucesti din cui pana ti se pare tie ca suna binewinking! scuze daca am gresit numele corzilor, dar la chitara nu le prea stiuwinking