| ana234 a întrebat:

Funda. Buna, ma puteti ajuta cu o compunere? Nu sa-mi faceti compunerea....sa-mi spune-ti niste ex. locuri unde se poate petrece. A da! laughing Compunerea sa fie cu titlul "Fizica e peste tot".
*scuzati categoria*

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

In primul rand poti pune problema cum ar fi viata fara lumina sau curent electric. Prin fenomenul de reflexie te vezi in oglinda. Forta de greutate.Stand pe scaun, actionezi cu o anumita forta asupra podelei, iar aceasta iti raspunde prin forta de reactiune. Curcubeul este consecinta dispersiei luminii. Evaporarea ceaiului din ibric daca l-ai lasat prea mult pe foc se datoreaza schimbarii starii sale de agregare din lichid in vapori sub influenta temperaturii.Foarfeca actioneaza ca o parghie de genul 1. Miscarea placilor tectonice se datoreaza fortei de frecare. Fizica, chimia si biologia sunt peste tot in natura si in corpul uman