| Ayumha a întrebat:

FUNDA! buna TPU mi-am cumparat acum catvea zile un set de corzi de chitara si vroiam sa stiu daca imi mai trebuie ceva in plus adica ma refer nu trebuia sa imi dea niste cerculete din metal de care sa le corzile sa nu scape de la chitara? Si siti cumva cat costa acele gamalii cerculete mici?

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

De fapt, sunt corzi speciale cu 'gamalii'din alea, nu sunt date la bucata sau ceva de genul.Si sunt la o singura parte a corzii, sunt lipite de coarda, e greu sa-ti explic.happyTrebuia sa intrebi la magazin si-ti dadeau ce vroiai. Oricum, sunt si corzi simple, cum ai luat tu, sunt ceva mai greu de pus, asa ca mai bine rogi pe cineva care se pricepe, apoi vezi cum se pun si ai sa te descurci.happy
Bafta.>big grin