| Lora1325 a întrebat:

Funda! Buna! Weekend-ul asta, niste prietene foarte bune dau o petrecere in pijama, acasa la una dintre ele. Am fost invitata si eu, dar mama nu ma lasa, din cauza ca ii este frica sa nu ma prinda un cutremur acolo. Cum o pot convinge?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mama ta exagereaza, mai mult ii este frica sa nu fie si baieti la petrecere, cutremurul te poate prinde si acasa, spune-i sa aiba incredere in tine si sa te sune din 5 in 5 minute sa se convinga ca esti bine

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lol cutremur? alta scuza nu a gasit? pur si simplu nu vrea sa te lase acolo probabil din cauza anturajului nicidecum a cutremurului

| biafresh a răspuns:

Cutremur?!
Spune-i ca o sa fiti supraveghiate sau ca aceea casa nu are bulina rosie.
Poti sa -i spui ca daca te-ar lasa ati putea sa va consolidati increderea intre mama - fica.