| lunarwolf a întrebat:

Funda! Ca sa raspundeti. laughing
De la un timp, cand intru in camera mea, ma cuprinde o tristete coplesitoare - incep sa plang, ma gandesc la moarte, etc...
De ambient nu e problema, nu va dati cu parerea legat de asta - drmitorul e perfect.
Problema e ca imi imaginez ce s-ar intampla cu mine dupa moartea bunicilor...stau cu mama si tata, care se comporta ORIBIL cu mine. Si de fiecare data cand sufar, cand am ceva pe suflet, ii sun pe ei si ma linistesc instantaneu. Cateodata ma mai cert cu ei si nu-mi cer scuze, dar ei stiu ca-mi pare rau.
Mi-as dori sa stiu de ce imi trec chestiile astea prin cap. straight face Mentionez ca mi se intampla chestii ciudate : geamuri inchise care se deschid singure, aburi albi care imi vajaie in fata, depresii acute si multe altele.
Chiar mi se pare ca e ceva in neregula la mijlocul povestii asteia.[totul a inceput din 2006, cand matusa mea a venit in Romania si a aruncat un blestem asupra noastra...plus ca inainte mama a fost avertizata de o ghicitoare : 'Vezi ca o sa-ti vina o basarabeanca de peste ocean. Daca-ti calca in casa, iti aduce cu ea mortii si nu te vei mai putea lepada de ei'. Tin minte cuvintele astea...de parca mi-au fost adresate mie! straight face Din 2006, s-au intamplat multe - ghinioane, probleme de sanatate, familie pe moarte, tradare. Multe.]
Ce credeti? Ce se intampla cu mine?! E ceva supranatural la mijloc? straight face

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu chiar crezi că noi îți răspundem pentru fundiță?
Consultă un psiholog, ai tulburări depresive prelungite! Dacă nu te tratezi din timp, depresia fiind o boală ai să ajungi la un ospiciu.
Sănătate.
Pa, pa.

| lunarwolf explică:

Dar exact ce a prezis tipa aia s-a intamplat!straight face
Ea nu stia ca matusi-mea e basarabeanca si ca o sa vina la noi!straight face
Nici macar noi nu stiam ca e basarabeanca. Am aflat dupa ce a plecat. Ea a venit din Canada, deci de peste ocean! Si nu numai astea...a prezis multe chestii care s-au adeverit.

| darkhell217 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu un popa,oricum nu exista blesteme,numai crede in ele,doar asa te pot atinge,fiindu ti frica de ele, gandeste te ca tu esti mai tare si nu depresiile pe care le ai, pentru ca astea te fac sa vezi anumite chestii stranii...am trecut si eu prin asta, lupta si o sa iti revi big hug

| Bogdan9183 a răspuns:

Nu... tu ai vazut prea multe filme horror si crezi ce-a spus impostoarea aia.

Tu mergi de consulta un psiholog ca te afli in stare de depresie care tinde sa se agraveze. La modul cel mai serios vorbind!

| aLeXa_6208 a răspuns:

Chestia care ti se intampla tie se numeste FRIKA.Nu te mai gandi la asta sh stai mai mult cu prietenii si cheamai la tine sh vei vedea ca cu timpul nu vei mai avea probleme. Daca vrei sa fim prietene da-mi add pe id asta:alexa_scumpika30

| MihayxD a răspuns:

Problema. Poate fii pshica du-te la un pshiholog