| NoPitipoanceAllowed a întrebat:

FUNDA! Cand ies in fata locului cu vecinii, eu sunt de fiecare data nebagata in seama si ma simt prost.Sunt mai timida de fel si cand incerc sa fac o gluma sau sa vorbesc de ceva, nimeni nu-mi da atentie.Ce sa fac ca sa ma bag mai mult in seama?

1 răspuns:
| Maty2000 a răspuns:

Heeey! Si eu sunt uneori timida,dar de obicei sunt foarte bagacioasa. Sfatul meu pentru ca vecinii sa te bage in seama este sa ai incredere in tine,
sa te prezinti si sa-i intrebi daca vor sa-ti fie prieteni, asa le vei arata ca nu te lasi calcata in picioare si nebagata in seama si le vei starni interesul sa vorbeasca cu tine. Dupa o sa vezi ce o sa va distrati! Sau daca nu merge nici asa, incearca sa le afli subiectul de care vorbesc si spuneti si tu parerea, iar daca te intreaba de ce te bagi raspunde-le ca si pe tine te intereseaza acel subiect si atunci o sa vrea sa discute si cu tine, devenind un membru al gastii. Sper ca te-am ajutat! Funda?