| Helper004 a întrebat:

[FUNDA]Care e regulamentul de la remi? Dar nu ala online... ala care se joca acasa happy.

Răspuns Câştigător
| bĻuştutž a răspuns:

Buna
Regulamentul remi spune ca fiecare jucator va primi, la inceput, cate 14 carti, mai putin unul care primeste 15. Jocul de remi incepe cand primul jucator (cel cu 15 carti) va decarta o piesa.

Si asa se joaca:
Un tur de joc remi este alcatuit din :

1. Extragerea. Jucatorul poate alege sa ia o carte din gramada de carti sau din cartile decartate.

2.Formarea de amestecuri. Jucatorul poate forma combinatii de numere cu cartile disponibile

3.Decartarea. Aceasta este obligatorie. Dupa fiecare extragere trebuie sa urmeze si o decartare obligatoriu.

Fundita?