| middle654 a întrebat:

Funda.ce inseamna sa ai o fire ironica?

3 răspunsuri:
| Veromi321 a răspuns:

Pai in primul rand, fire inseamna felul de a fi al unui om sau caracterul lui. Ironic inseamna ca unui om ii place sa ia in ras ceva sau pe cineva. Pur si simplu aia e firea lui adica sa ia in ras, sa batjocoreasca si sa intepe mereu la orice lucru si pe oricine.

| Paty17 a răspuns:

Aici depinde de cum e văzută trăsătura asta de fiecare în parte.
Pentru mine, o persoană cu o fire ironică înseamnă persoana care face haz de necaz cum s-ar spune, persoana care ia în considerare doar partea plină a paharului.
De asemenea, acea persoană e capabilă să readucă zâmbetul pe buzele „răniților".
Sper că înțelegi.

| TheLivingProof a răspuns:

Pe scurt, mistocar.