| beautiful95 a întrebat:

Funda cine ma ajuta si pe mine cu problema asta
Trapezul isoscel ABCD are diagonalele perpendiculare. Paralela la baze dusa prin punctul de intersectie al diagonalelor intersecteaza laturile neparalele [BC] si [AD] in punctele P respectiv R. Punctul Q este simetricul punctului P fata de mijlocul segmentului [BC]. Demonstrati ca:
a) QR=AD
b) QR perpendicular pe AD

cine imi poate explica plz cum se face desenul la aceasta problema
sau mai bine sa-mi trimiteti o poza cu desenul thinking

Răspuns Câştigător
| badgirl6869 a răspuns:

Am facut desenul dar l-am facut in paint si nu ti-l pot trimite...trimite-mi un msg cu id tau si til dau pe mess

2 răspunsuri:
| badgirl6869 a răspuns:

Am facut desenul dar l-am facut in paint si nu pot sa ti-l trimit...cum sa ti-l arat?

| beautiful95 explică:

Am facut problema mersi oricum love struck