| Alecssa a întrebat:

Funda! Cine ma ajuta si pe mine la un exercitiu va rog? Explica utilizarea virgulelor in enuntul "Cresterea de puiet, insa, nu este proportionala cu cantitatile mereu mai mari de albine tinere care se acumuleaza in cuibul familiei, fiind limitata de capacitatea de ouat a matcii". Nu este pentru tema, astazi am avut teza si nu prea am stiut la acest ex. si vreau sa vad daca l.am facut bine. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Mariuca_9353 a răspuns:

Probabil are rol in enumeratie,, dar cred ca poate fi catalogat la exludertea explicatiei din restul propozitiei. Sper sa te ajute raspunsul meu!:*