| Alexandra_Alex_1997 a întrebat:

FUNDA! Daca am picioarele foarte subtiri (slabe) si vreau sa le mai ingros (sa ma mai ingras la picioare) ce trebuie sa fac? unii spun ca alergatul si exercitiile gen genoflexiuni.Eu stiam ca acestea slabesc.Ce sfat imi dati? Mersi

3 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Alergatul da, in mare parte slabeste.
Dar exercitiile speciale pentru picioare,gen genoflexiunile,fandarile,ele nu slabesc,ci maresc masa musculara.
Si de astea ar trebui sa faci.
Pentru ca daca incepi sa mananci mult, in ideea de a te ingrasa,ori ramai pui numai pe burta si solduri [ cum se intampla de obicei,si nu cred ca iti doresti asta], ori ramai cu celulita pe picioare.
Pentru ca, sa fim seriosi, daca mananci mult ti se pune doar grasime.

In schimb, daca faci exercitii gen genoflexiuni, fandari, o sa ti se mareasca masa musculara si picioarele tale o sa capete muschi, o sa ai coapsele mai ''ferme''.

Mai multe exercitii gasesti aici:
http://www.divahair.ro/......rior_sexy!

Succes.