| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! Daca eu cant mereu diverse melodii si imi exersez vocea, aceasta devine mai buna? {in timp}

Răspuns Câştigător
| BluLăvzIu a răspuns:

Pai daca ai talent zic sa te duci la niste cursuri de muzica.Normal daca exersezi vocea va deveni mia buna.INcearca sa canti diferite stiluri de melodii[usoara, po op, rook].Te sfatuiesc fara manele si popularalaughing
Si daca te duci la cursuri trebuie sa iti protejezi vocea.Mult noroc! Succes!

3 răspunsuri:
| ßhåååå a răspuns:

Da si depinde si de urechea ta muzicala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai ureche muzicala da iar dc nu ...mai greu dar trebuie sa faci multe vocalize

| RetardedRacoons a răspuns:

Nu. Doar un profesor de muzica te poate ajuta, daca faci de capul tau risti chiar sa-ti ruinezi vocea si sa te obisnuiesti cu niste greseli nasoale.
De asemenea daca n-ai voce si/sau ureche muzicala canti ca proasta degeaba ca nu faci decat sa enervezi oamenii si sa-i bagi intr-o stare de jena.