| yulia_3998 a întrebat:

Funda!
Imi apar niste pete albe pe unghii.Cica de la lipsa de calciu. Ce as putea face sa imi dispara?

Răspuns Câştigător
| pink_7086 a răspuns:

Incearca sa mananci mai sanatos ( fructe, legume ), si sa te duci la farmacie sa ceri niste pastile cu calciu.Remediu mai vechi, coaja de ou pisat cu miere.

sper ca te-am ajutathappy

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am, mai inseamna si noroc.
Dar chiar nu trebuie sa te ingrijorezi, de ce sa dispara?
O sa dispara, dar cere o crema de la farmacie.
Din atata lucru sa faci atata caz.
Funda!

| Miriamm a răspuns:

Sa mergy la doctor. mie mi se exfoliaza unghiile si medicul mi-a recomandat niste vitamine care contyn si calciu de la Valmark, iar acum vad ca se mai exfoliaza asa rau

| C1p1 a răspuns:

Dispar de la sine! am si eu... dabea se vad, daca nu- vitamine

| Veronica_4264 a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la medic sa vezi daca intr-adevar ai lipsa de calciu. Asa se spune ca acele pete sunt de la lipsa de calciu.
Insa poti sa iei niste calciu (supliment alimentar) cu vit D. Dar, sfatul meu, nu lua pastile asa de capul tau. Discuta cu medicul de familie si vezi ce recomanda.

| ѕოiℓε01 a răspuns:

Ele apar din cauza lipsei de calciu, zinc si magneziu, iar ca sa scapi de ele trebuie sa iei vitaminewinking. pup fundisa?

| FataNoua a răspuns:

Sa ti-o tragi

| MikeNo1 a răspuns:

laughing e de la lipsa de calciu, cel mai bun remediu e sa bei lapte, Funda?

| dydy99_6550 a răspuns:

Pai poti sa bei calciu timp de 10 zile (la rand) si iti trce... daca nu le suporti dati cu oja si nu se mai vad... poti sa faci o multime de chestii sa iti treaca lol