| anonim_4396 a întrebat:

Buuuna. E adevarat ca acele pete albe de pe unghii arata ca ai lipsa de calciu?
Fundiiita;-x

Răspuns Câştigător
| қɿ੮੮עՈυ੮ઽ a răspuns:

Da, este adevarat si trebuie sa iei calciu, ori din pastile ori trebuie sa bei lapte big grin, lipsa de calciu poate sa duca la ruperea sau exfolierea lorhappy

Sper ca te-am ajutat
Funda?happy

16 răspunsuri:
| Asdffd a răspuns:

Da e adevarul,si exfolierea la fel, pentru a nu mai face pete trebuie sa mananci fructe, sa bei lapte.

| georginika a răspuns:

Da,este adevarat. Poti obtine calciu chiar din pastile, dar cel mai sanatos ar fi sa il iei din lactate si branzeturi.

| AleD a răspuns:

Eu asa stiu

| bubudeeabubu a răspuns:

Da e adevarat si daca vrei sa scapi de el iei calciu si iti tunzi parul pana la umeri ca el iti mananca cel mai mult din calciu si daca iei calciu si til mananca parul deci... funda?

| Raluca7761 a răspuns:

DA.Asa stiu si eu.

| madalinna a răspuns:

Fals. Am destul calciu, si tot am pete albe.
Dar uite si ceva interesant:
http://www.lovendal.net/......de-calciu/

| қɿ੮੮עՈυ੮ઽ a răspuns:

Merci pentru Funda:*

| LNK a răspuns:

Da, este adevarat. Si eu am la fel.

| DeathTheKid a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa zic pentru ca la mine nu se aplica

am pete din astea albe pe unghii, insa de fiecare data cand imi fac analizele imi arata ca am destul calciu sau poate chiar prea mult pentru ca sunt bautoare inraita de lapteblushing

| JustUnknown a răspuns:

Buna Lavv happy. Stai linistia, petele acelea albe nu arata lipsa de calciu. Acele pete apar in urma loviturilor pe suprafata unghiilor. Sunt ca niste "vanatai pe unghii"hee hee.

| KatalinaT a răspuns:

Eu la fel am avut dar nu am facut nimic si au disparut

| andrutz4 a răspuns:

Da,este adevarat si eu am avut dar miau crescut unghiile mari cu tot cu punctul alb, le-am taiat si a disparutbig grin

| nynja96 a răspuns:

Da

| Andreea_3389 a răspuns:

Da inseamna ca ai lipsa de calciu big grin vezi ke faci :*

| BeBeLuSha_8808 a răspuns:

Pai da daca nu manaci produse care contin calciu (produse naturale lactate etc...) fundita?batting eyelashes

| TheLifeIsEasy a răspuns:

Da, e adevarat.