| guiwenneth a întrebat:

Funda pentru cel mai bun raspuns care ma va ajuta.ok, deci tin regim de destul de putina vreme si tot nu se vede niciun rezultat.Problema la mine e ca nu am mese regulate si incerc pe cat de mult sa mananc cand trebuie.Mult nu mananc, iar sport fac in fiecare zi atat pentru cavitatea abdominala cat si pentru membre.Beau si multa apa.Pur si simplu nu vad niciun rezultat si nu mai stiu ce sa fac.E posibil si sa si fiu balonata majoritatea timpului si de asemenea sunt constipata si am scaune la interval de 3-4 zile(nu e nimic grav doar ca digestia mi-e mai lenta; nu prezint dureri sau scaune foarte tari sau dificultati cand elimin scaunele)Stiu ca nu ar trebui, dar sunt disperata si incep sa fiu tot mai des deprimata.(In prezent am 70 de kilograme si un metru 60)Cine imi spune ce as mai putea incerca exceptand dietele severe si infometarea(vreau sa slabesc sanatos) si ceva remedii naturale eficiente pentru constipatie(gen ceai de menta in fiecare dimineata sau stafide, etc). Multumesc frumos happy

2 răspunsuri:
| dustru a răspuns:

In primul rind cavitatea abdominala nu poate fi antrenata,caci e cavitate, spatiu umplut cu organe. In al doilea rind,tine minte ca nicio dieta nu te va ajuta sa slabesti daca nu e combinata cu exercitii fizice,cele mai potrivite fiind cele cardio,adica saritul in coarda, alergatul la distante mari,bicicleta,jocuri sportive intense care necesita "explozie" ca baschetul,badmintonul,voleiul, si de alta categorie artele -martiale. Deci, exclude din alimentatie dulciurile, produsele de patiserie, pe linga cantitatea enorma de carbohidrati, contin mult mai multe lipide, ce la sigur se depoziteaza in organismul tau.Stabileste un regim de minim 3 mese per zi, focusindu-te asupra produselor cu cantitate calorica scazuta. Orienteaza-te spre produsele din carne, fa-ti salate, consuma fructe.Si da, pentru un corp frumos si sanatos trebuie sa muncesti, statul pe scaun si gasitul de motive nu te va ajuta cu nimic. Bafta!

| euu2307 a răspuns:

Poti sa bei ceai verde in fiecare dimineata, este foarte bun si mai poti consuma seminte de in 1 lingurita dimineata..totul e sa mananci cate putin, nu cu pofta si des