| UrsuletuChocolatiu a întrebat:

Funda pentru cel mai bun raspuns! Ce insemna sa fii o persoana lipsita de inhibitii? Si cum vi se par aceste persoane?

Răspuns Câştigător
| fuzzer a răspuns:

Ai putea face o paralela, ca exemplu, o persoana lipsita de emotii. Ceea ce e imposibil, multi iti vor spune ca n-au emotii in cazuri insemnate, decisive, toti avem. Cu privire la inhibitie, termen opus excitarii, persoana incearca sa lupte contra proceselor de excitatie, dat fiind faptul ca omul are porniri animalice, automatisme instinctive, multi incearca, dar nu toti reusesc..Persoane lipsite de inhibitii nu exista, aceste actiuni iti sunt intiparite in codul genetic.

2 răspunsuri:
| CatMeadow a răspuns:

Sunt unele persoane care spun ca nu ar avea inhibitii. pe scurt nu le e frica sau nu au emotii cand vine vorba sa faca ceva nebunesc sau indraznet. se cred ca au curaj, mai bine spus tupeu sa faca orice. adevarul este ca genul acesta de oameni au o problema cu propria lor de persoana. se poate spune ca nu au destula incredere in ei sau se simt cumva inferiori fara de ceilalti, dati la oparte, etc. si de aceea simt mereu nevoia sa demonstreze ceva. simt mereu nevoia sa fie in centrul atentiei pentru ca se simt singuri. incearca cumva sa umple un gol interior. pe scurt au nevoie de consolare, prieteni, si sa se simta impliniti cu cine sunt cu adevarat. parerea mea.