| mjlove a întrebat:

FUNDA! salut!big grinas vrea sa-mi da-ti niste idei in ceea ce priveste ziua mamei melebig grinnu stiu ce sa-i iau... voi ce spuneti? astept opiniile vostre si desigur ca voi da si FUNDAlove struck

Răspuns Câştigător
| LostInDreams a răspuns:

Se apropie si ziua mamei melebig grin, eu ii iau mamei mele un ghivecel cu flori si o felicitare facuta de mine cu un fluture din material textil si sclipicibig grin.nu stiu ce altceva mai poti sa-i iei:daca ai bani ia-i un lantic(in caz ca ii place), o bratara, anul trecut i-am luat mamai un fheon de la braun. Te sfatuiesc sa nu ii iei un bibelou sau ceva de genul pentru ca asta este un cadou cam "invechit"-adica toata lumea o sa vina cu unul, bine daca gasesti unul mai frumos si/sau daca stii ca mamei tale ii plac poti sa ii iei; poate o trusa cu gel de dus, deodorant de la nivea? sau un parfum? I-am mai luat odata o lumanare parfumata intr-un suport ca o vaza inalta si cu flori prinse in ceara, deci si o lumanare parfumata(dar sa fie mai decorativa si mai expresiva) ar merge cu o felicitare si un buchet de flori. Sper ca ti-am fost de ajutor si la multi ani si multa sanatate mamei tale:X

5 răspunsuri:
| LoveMe a răspuns:

Pai eu de ziua mamei i-am luat un coos mare mare de trandafiri u un biletel in el[scris de mine]...si scrii acolo ce simti u pentru mamica ta!
mamei mele i`au dat lacrimile cand am citit astacrying
mai poti inventa o poezie. ii poti cumpara un parfum de firma dar caruia sa ii placa mirosul[tongue]
mai poti compune o mica poezie

ce doresti tu!
aaa si mi-am mai amintit. impreuna cu ceilalti membrii din familia ta.sau de una singura[daca poti]

sper ca ti-am fost de folos!:*:*

fundita? te rooglove struck

| iamaprincess a răspuns:

Pai ai putea sa ii faci o mica prajitura /tort/tarte etc. (http://www.bucataras.ro/retete/3453/cupcakes-cu-ciocolata.html http://www.bucataras.ro/retete/7655/prajitura-tavalita.html) sau sa ii imprimezi pe un tricou/perna o poza cu ea (daca ai astfel de magazine in oras/sat) mai poti sa faci un mini-tablou cu o poza pe care sa o inramezi ori poti sa ii faci o petrecere surpriza impodobind casa/apartamentul cu baloane, petale de trandafir iar cand intraa sa strigi la multi ani

succes!

| x_7728 a răspuns:

Eu zic sa iei multe poze cu tine si cu ea, si faci un colaj maaaare, pui intr. o rama, pe care o pui intr. o cutie de cadouri de marimea ei, cutia asta o pui intr-o cutie mai mare, ca un fel de matioshka.
>big grin

| vr6 a răspuns:

In ziua de azi amelor le plac mult parfumurile...eu zis sa ii iei un parfum. o ciocolata.si un buchet de trandafiri

| wednesday a răspuns:

Pai eu zic sa-i iei un ursulet cu numele ei;
un buchet cu flori;
o felicitare;
si o imbratisare dulce :-P