| Negativu01 a întrebat:

[Funda]Salut TPU! Cand va intra in vigoare A. C. T. A? Si daca inserez videoclipuri de pe YouTube pe site-ul meu e considerat piraterie?

Răspuns Câştigător
| Lucian_Enache_1992 a răspuns:

1. probabil va intra in vigoare pe 1 iunie sau iulie. asa era vorba.
2. In caz ca ar mai exista youtube, va fi considerat piraterie, doar daca vei folosi in videoclipu respectiv lucruri pe care nu ai drepturi de autor (gen o melodie pe fundal, sau pe care o canti tu, sau nu stiu un tabloulaughing intelegi ideea).