| Carly22 a întrebat:

Funda si vot (promise). Imi place de un baiat numai ca eu sunt mai timida de felul meu cu oamenii pe care nu-i cunosc dar dupa sunt dezinvolta.Problema este ca el a fost cu prietena mea anul trecut. Ea l-a placut foarte mult si la piscina saptamana trecuta el o lua in brate si vorbeau.As vrea sa fiu cu el dar imi este frica sa nu-i ranesc sentimentele prietenei mele sau sa ma raneasca el pe mine pentru ca mereu e cu cate o fata noua. Dar cu prietena mea a fost o luna si asta ar inseamna ca placut-o foarte mult.Deci ce ar trebuie sa fac? (Daca-mi spuneti sa o intreb pe prietena mea daca-l mai place am intrebat-o daca ar mai vrea sa fie cu el si a spus ca, cateodata ar vrea doar pentru ca ar vrea sa simta cum e sa fie cu cineva din nou (eu nu i-am spus prietenei mele ca-l plac )

Răspuns Câştigător
| AlexyLuvvU a răspuns:

In primul rand daca ei s-au despartit ceva clar nu a mers. Uita de prieteni si pune sentimentele tale pe primul loc, crezi ca prietenele tale ar renunta la un fost de-al tau doar pentru ca ai fost cu el? Nu.
Poate am vorbit ca o egoista dar e mai bine asa si daca prietena ta tine la tine o sa inteleaga, si eu am fost cu fostul unei prietene si prietenia noastra n-a fost afectata deloc, ne-am inteles perfect happy
Succes! happy

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din punct de vedere al unei minime morale, regula spune ca fostii prieteni ai prietenelor tale sunt complet tabu. Adica, daca esti o fata normala, cu o urma de etica, nu vei face niciodata nici un pas pentru a atrage atentia unui fost partener al prietenelor tale. Nici daca s-au dezpartit de 20 de ani, nici daca nu mai exista nici un interes din partea nici unuia pentru relatie. O data ce a avut o relatie, fie si de o zi cu o prietena de a ta, orice baiat ar trebui sa iasa definitiv din sfera intereselor tale.

| ImHereForYou a răspuns:

Te inteleg foarte foarte bine...stiu cum te simti.
Uita de priene si de toti...prostia asta o faceam si eu si ma gandeam mai mult la prieteni, daca nu o sa respecte alegerea ta, atunci nu tine suficient de mult la tine...TE ROG gandeste-te un pic si la tine!(eu nu am nevoie de funda sh nici de vot, vreau doar sa ajut)Yo sunt tot genul tau sh vreau sa ma schimb dar, nu pot! Sper ca tu sa poti!

| Madilyn a răspuns:

Pai te sfatuiesc prima data sa vorbesti cu prietena ta. Adica, daca sunteti prietene adevarate va ascultati una pe cealalta. Spune`i ca il placi pe baiat si vezi ce`ti spune. Intreab-o daca vrea sa mai fie cu el si daca are intentii serioase, ca daca nu, te bagi tu. Adica, fa`o sa-ti spuna clar ce vrea. Iar daca iti zice :" Da, poti fii cu el ca nu ma deranjeaza, o sa`mi treaca.".Ai putea sa faci urmatoru` pas si sa discuti cu el.sau macar sa-i arati ca`l placi. Apoi vei vedea daca si el te place si daca puteti fi impreuna.
Dar pana atunci, vorbeste serios cu prietena ta pe tema asta si nu`ti fie frica de cum o sa reactioneze. Pt. ca daca ea chiar iti e prietena n`o sa se supere pe tine si o sa-ti fie recunoscatoare ca ai fost sincera cu ea. Iar daca o sa se supere si o sa se crizeze, crede-ma ca nu merita nici ea nici baiatu` efortu`. oh go on