| Ayumha a întrebat:

Funda! Stie cineva vreun site de unde pot cumpara rune? Sau cum le-as putea confectiona?

Răspuns Câştigător
| Azoth a răspuns:

Depinde din ce material vrei să fie (păgânii nordici foloseau de regulă lemnul). Varianta simplă: tai o ramură de copac, apoi o "feliezi" astfel încât să obţii fâşii de lemn asemeni unor monede, pe care vei grava runele fie cu un aparat de pirogravură, fie cu un fier înroşit în foc.

Dacă doreşti însă ca runele să fie gravate într-o piatră anume, îţi recomand:
http://www.ezo-shop.ro/index.html? rune.htm

1 răspuns:
| MiyakoSaki a răspuns:

Ce sunt alea rune?