| AlexTbK a întrebat:

(Funda +vot)Ce reprezinta un cont de alertpay? Dau funda celui care imi zice :X

Răspuns Câştigător
| simonica57 a răspuns:

Ce este Alertpay?

AlertPay este procesor de plăţi, cu înscriere gratuită, care îţi permite să trimiţi şi să primeşti bani online; compania este canadiană şi a luat fiinţă la 19 iunie 2005, iar sunt înscris de la sfârşitul aceluiaşi an. AlertPay este ca o minibanca pe Internet, sau mai bine zis, un fel de Western Union online. Deşi este ceva mai scump la comisioane, personal consider ca AlertPay este un procesor de plată online bun şi credibil (foarte multe sunt fictive!), iar serviciul de relatii cu clienţii este unul eficient. Din data de 27 februrie 2008 AlertPay acceptă România pentru transferul bancar (până atunci se lucra doar cu un card Visa sau Mastercard, opţiune valabilă şi acum), având cont deschis la Raiffeisen Bank Bucureşti. Pentru unele tranzactii online este nevoie de un cont la AlertPay, deoarece Paypal este mai exigent în alegerea partenerilor pentru care procesează plăţi.