| MenInShadow a întrebat:

Funda + vot! Sall, am o imprimanta canon s400, si faza e ca am primit-o de la chineva fara cd-uri fara nimic. Am descarcat unu de pe net si functioneaza sa-l instalez, dar imprimanta nu merge. Butonul care ar trebui sa fie verde, e portocaliu, si se aprinde, se stinge, se sprinde si etc.
Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Prietene problema este naspa rau.Ai optiunea sa te duci sa incerci un refil(reincarcare cartuse cu cerneala) si apoi sa reincerci daca functioneaza. Daca nu inseamna ca are capetele infundate, sa le desfunzi costa 25-lei, refilul 30-50 lei etc.Sa inlocuiesti cartusul eventual defect costa peste 60-80 lei.Deci trage linie fa total si ajungi la concluzia ca este mai bine sa iti cumperi una noua si iesi mai ieftin.Nu te bucura ca nu este un chilipir, cartusele toate costa mai mult decat o imprimanta nou nouta.Bafta.