| Pupily92 a întrebat:

HEEEELP! Nu stiu ce are imprimanta mea! Am o imprimanta Canon pixma MP140. Ultima data am facut niste copii.Si acum trebuia sa-mi trag iar ceva la xerox si...nu mi se aprinde imprimanta.Era scoasa din priza.Si acum cand am bagat-o-n priza mi se aprinde un led portocaliu cu semnul acela de atentie.(fulgerul intr-un triunghi). Am incercat sa o aprind (de la butonul verde ON/OFF) si nu merge.Nici de stins nu pot. daca scot cablu de alimentare, se stinge ledu` ala. daca bag cablu se aprinde.si atata tot.in cartea imprimantei scrie ca acel led inseamna lipsa foaie sau starea de functionare a imprimantei.la mine nu are treaba cu foile pentru ca nici macar nu mi se aprinde imprimanta.doar acel led. Ce poate sa aiba? va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| viorelth a răspuns:

Daca ti-a ramas vreo bucatica mica de hartie de la o taparire anterioara, ramane pe avarie. Daca nu, atunci reseteaza (anuleaza toate documentele din coada de tiparire (clic pe tipul de imprimanta si "cancell all documents". Dupa ce o stingi si o reaprinzi trebuie sa mearga. Succes!

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cu imprimanta deconectată plimbă-i portcartuşele spre mijocul saniei. Ar trebui să culiseze uşor, daca nu, nu forţa. Daca s-a deplasat uşor las-o acolo şi conecteaza din nou la reţea. Dacă nu se întamplă nimic poate sursa să nu genereze toate tensiunile necesare. Atunci e ceva mai complicat.

| radu75 a răspuns:

Este probabil un indicator care ti spune ca ai o problema de alimentare, mergi cu el la service, chiar daca are sau nu garantie!

| hax0r a răspuns:

Primul!

| Pupily92 explică:

Nu pot sa plimb cartusele.am incercat.nu vreau sa le fortez. un coleg mi-a spus aceeasi varianta.ca e vreo bucata de hartie in ea. sa vad. ori o duc la un service, ori o desfac singura.la un service din Resita am dus-o si...pentru ca mi-a deschis-o, a inchis-o inapoi si mi-a spus ca nu am driverele instalate corect, mi-a luat 25 lei laughinglaughing mersi tuturor de sfaturi.