| MăăDă a întrebat:

[funda] Vreau ceva statusuri despre Iarna. Mos Craciun. Revelion tot ce tine de acest anotimp.

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Mosule anul acesta as vrea ca cel care imi e prieten sa nu ma mai tradeze niciodata... oare se poate? in fine da un buzz daca estii de acord

Va informez că incepand de maine sunt dispus sa va primesc cadourile de Craciun. In felul acesta sper sa poata fi evitata aglomeratia din preajma sarbatorilor si statul la coada pentru a mi le inmana! Multumesc pentru intelegere.

CraCIunUL inseamna pace inseamna iubire inseamna armonie inseamna cadouri inseamna sarbatoare inseamna MOSH CRACIUN

Mosule pe e`mail pari cam indiscret vrei sa afli despre mine tot ce e secret. smug

Daca in noaptea asta va veni cineva sh te va baga intr-un sac, nu te speria...ci din contra,BUCURA-TE pentru ca cineva te-a cerut cadou de craciun.

Da-mi o poza cu tine ca sa pot sa-i arat la mosul ce sa-mi aduca.

dnd fug dupa omul de zapada

hai vezi cum te prefaci ca nu dai mass cu "Craciun fericit". Ai prins ideea

am plecat k trebuie sa vina Mosul k oricum nu am fost cuminte dar sa vada k acum sunt

De Craciun fii mai bun...dar eu tot rea raman...devil

Nu fiti tristi, Mos Craciun exista happy

bag o pila la mosu?smug

spune-i anului ce vine sa-ti aduca numai bine si mai spune-i sa-ti dea tot ce vrea inima ta, sanatate, fericire si la multi bani, la anul si la multi ani!

Undeva acolo departe unde e frig si zapada multa Mos Craciun exista!

E Craciun! Este divin! Ne uitam pe geam afara…prin zapada Mosul zboara? …Ni se trage de la vin

De Craciun, daca vine la tine un tip gras si paros si te baga intr-un sac, nu te speria! I-am scris mosului ca te vreau pe tine de Craciun!

Chiar daca stai intr-o garsoniera fara utilitati la margine de Bucuresti, imagineaza-ti ca ai in casa un brad frumos, bei vin fiert si afara ninge ca-n povesti

Vine mosu, dar nu poate sa te aduca pe tine taca te-ar fi adus pe tine ar fi fost cel mai frumos cadou pentru mine.

Mosh Craciun, fii mai bun, fii adevarat…(daca nu vei fi impuscat)!

Iarna este cu adevarat rece pentru cei ce nu pastreaza amintiri fierbinti.

Iarna ingerii naparlesc. Fulgii din aripile lor coboara pe pamant, dar, pentru ca nu apartin acestei lumi, nu rezista mult si se topesc."

Niciodata vocile nu sunt atat de frumoase ca intr-o seara de iarna, atunci cand apusul aproape ca iti ascunde trupul, iar cuvintele par a se naste de nicaieri, cu o nuanta de intimitate rar intalnita in timpul zilei."

Rasul reprezinta soarele care alunga iarna de pe fetele oamenilor.

spune-i anului ce vine sa-ti aduca numai bine si mai spune-i sa-ti dea tot ce vrea inima ta, sanatate, fericire si la multi bani, la anul si la multi ani!

anul nou sa va aduca un strop de fericire, un strop de iubire, un strop de noroc si daca se poate toate la un loc. la multi ani

plecata pana la Mos Craciun... avem niste afaceri de rezolvat

Vine iarna nom caciula ce sa-mi pun in cap...