| Simonakids a întrebat:

Vreau si eu statusuri despre Revelion, Anul Nou!

Răspuns Câştigător
| Juleuuss a răspuns:

"Cu speranţa că anul nou va fi mai bun decât bătrânul 2012, îţi trimit o mie de urări de bine însoţite de îmbrăţişări şi îţi urez un An Nou Fericit!"

"La mulţi ani cu sănătate. Domnul să vă dea de toate. Poate un strop de fericire, poate unul de iubire, poate unul de noroc, poate toate la un loc."

"Gândiţi-vă la trecerea dintre ani ca la o poartă. Puteţi să treceţi prin această poartă în noul an şi să luaţi cu voi doar lucrurile şi gândurile bune. La mulţi ani!"

"Gânduri bune fug spre voi, sănătate şi noroc! Sărbători fericite şi un An Nou de poveste! La mulţi ani!"

"La mulţi ani cu veselie, sănătate pe vecie, casa plină de bucate, dragoste pe săturate, tot ce doriţi şi sus paharul! La Mulţi Ani!"

"Fie ca toate visele pe care le făuriţi în aceste zile magice să se împlinescă şi drumul străbătut pentru realizarea lor să vă aducă bucurie în inimi, iar în case fericire şi belşug. La mulţi ani!"

"Fie ca bucuria şi liniştea aduse de sfintele sărbatori să vă însoţească pe tot parcursul anului ce va urma"

"Un an mai bogat în împliniri, mai înalt în aspiraţii şi plin de succese. La mulţi ani!"

"Pentru anul ce vine îţi doresc: pace în suflet, bucurie fără margini, sănătate cât cuprinde, credinţă în bine şi săruturi o mie!"

"Noul An să te găsească cu gânduri bune şi prieteni dragi şi să îţi rezerve cele mai mai înalte realizări."

"E cumpăna dintre ani! Să privim înapoi cu iertare, înainte cu speranţă, în jos cu înţelegere şi în sus cu recunoştinţă! Speranţa să vă deschidă poarta spre un An Nou plin de bucurii şi împliniri"

"Să-ţi aminteşti cu plăcere de toate împlinirile, cu melancolie de toate clipele frumoase şi cu speranţă de tot ce ţi-ai propus"

"Fără fiţe, fără poante, la mulţi ani cu sănătate! Criza vine, criza trece, noi mereu vom petrece!"

"Previziuni meteo de REVELION 2013: ploaie de pupici şi îmbrăţişări… te sfătuim să închizi umbrela şi să deschizi inima. Un An Nou Fericit!"

Căţeluş cu părul creţ / Să ai jeep-ul în coteţ / Să ai vilă cu piscină / Pe Madonna ca vecină / O lopată pentru bani / La anul şi la mulţi ani!"

"Noul an să va aduca belşug în casă, bucate pe masă, valută în cont, un iaht în port, motor pe autostradă şi vecinii ca să vadă. La mulţi ani!"

"Lovite-ar trenul fericirii / Trăsni-te-ar fulgerul iubirii / Să-ţi cadă în cap un sac cu bani /Şi un bilet cu La mulţi ani!"

"Vă doresc de 2013 ori câte 12 luni de succes, 52 de săptămâni de realizari, 365 de zile reuşite, 8760 de ore de sănătate şi 525600 de minute inspirate. La Mulţi Ani!"

"Aho Aho, e Anul nou,
Şi găina-i fără ou,
Şi cucoşu’ fără guşă,
Dă-mi şi mie un leu mătuşă!

La Multi Ani, 2013!"

"Bate-n uşă. Bate-n geam. Cine este, noul an"

"Momentele speciale ale sfîrşitului de an să-ţi aducă veselia în casă, bani în buzunar şi poate un Merţan!"

"Cu speranţa că anul nou va fi mai bun decât bătrânul 2012, îţi trimit o mie de urări de bine însoţite de îmbrăţişări şi îţi urez un An Nou Fericit!"

"La mulţi ani cu sănătate. Domnul să vă dea de toate. Poate un strop de fericire, poate unul de iubire, poate unul de noroc, poate toate la un loc."

"Gândiţi-vă la trecerea dintre ani ca la o poartă. Puteţi să treceţi prin această poartă în noul an şi să luaţi cu voi doar lucrurile şi gândurile bune. La mulţi ani!"

"Gânduri bune fug spre voi, sănătate şi noroc! Sărbători fericite şi un An Nou de poveste! La mulţi ani!"
"La mulţi ani cu veselie, sănătate pe vecie, casa plină de bucate, dragoste pe săturate, tot ce doriţi şi sus paharul! La Mulţi Ani!"

"Fie ca toate visele pe care le făuriţi în aceste zile magice să se împlinescă şi drumul străbătut pentru realizarea lor să vă aducă bucurie în inimi, iar în case fericire şi belşug. La mulţi ani!"

"Fie ca bucuria şi liniştea aduse de sfintele sărbatori să vă însoţească pe tot parcursul anului ce va urma"

"Un an mai bogat în împliniri, mai înalt în aspiraţii şi plin de succese. La mulţi ani!"

"Pentru anul ce vine îţi doresc: pace în suflet, bucurie fără margini, sănătate cât cuprinde, credinţă în bine şi săruturi o mie!"

"Noul An să te găsească cu gânduri bune şi prieteni dragi şi să îţi rezerve cele mai mai înalte realizări."

"E cumpăna dintre ani! Să privim înapoi cu iertare, înainte cu speranţă, în jos cu înţelegere şi în sus cu recunoştinţă! Speranţa să vă deschidă poarta spre un An Nou plin de bucurii şi împliniri"

"Să-ţi aminteşti cu plăcere de toate împlinirile, cu melancolie de toate clipele frumoase şi cu speranţă de tot ce ţi-ai propus"
E cumpăna dintre ani! Să privim înapoi cu iertare, înainte cu speranţă, în jos cu înţelegere şi în sus cu recunoştinţă! Un An Nou plin de bucurii şi impliniri! La mulţi ani!"

"Închide ochii şi pune-ţi o dorinţă. Am auzit că de Anul Nou orice vis poate deveni realitate şi sper să ţi se întâmple şi ţie. La Mulţi Ani fericiţi!"

"Un An Nou mai fericit,
Cu de toate garnisit.
Sănătate şi iubire
Şi cu multă fericire!"

"Lăsaţi o parte din lumina artificiilor aprinse în noaptea Anului Nou să vă lumineze. Fie ca anul care vine să fie pentru voi o punte spre ceva mai bun, mai luminos. La mulţi ani!"

"Sărbători fericite alături de cei dragi! Noul an să fie presărat cu realizari remarcabile, împliniri, sănătate, fericire şi baftă!"

"Anul nou... o bucurie
viaţa toată să vă fie!
Bani, maşină, fericire,
Sănătate şi iubire.
Nu-i de-ajuns să le doreşti.
Ţipă, luptă, dă din coate,
Aşa le obţii pe toate!"

"Fie ca anul care începe să-ţi aştearnă în cale potecă netedă, vegheată de steluţe norocoase şi îngeri bălai! Iar dorinţele tale, toate-toate să se împlinească, câte una în fiecare zi! La mulţi ani!"

"Fie ca toate visele pe care le făuriţi în aceste zile magice să se împlinescă şi drumul străbătut pentru realizarea lor să vă aducă bucurie în inimi, iar în case fericire şi belşug. La mulţi ani!"

"Noul an se aşterne înaintea noastră ca un volum nescris cu 365 de pagini goale. Vă urăm să le scrieţi numai cu lucruri bune, împliniri şi fericire pentru ca la sfîrşitul volumului să-l citiţi cu bucurie"

"Anul Nou să vă dăruiască sănătate, pace în suflet şi prosperitate pentru tine şi familie. La mulţi ani!"
Sper să te ajute. Baftăăă!

9 răspunsuri:
| kmarianak a răspuns:

Http://www.universdecopil.ro/statusuri-de-revelion-anul-nou-2013.html
http://www.interferente.ro/statusuri-de-revelion-anul-nou-2013.html
Vei gasi pe aceste site-uri multe alte postari si sigur vei gasi ceea ce doresti, de la clasic pana la amuzant si haios... La multi ani!

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Anaalex520 a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

Imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant, dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *

| annabetu a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Byanca15 a răspuns:

De Anul Nou o sa te rog sa-mi dai o poza cu tine pe mail, ca sa pot sa imi pun o dorinta la 12 noaptea si sa stiu ce imi doresc ca si prim gand, asta ca sa nu ma pierd cu firea printre artificii!

Ce se mai foieste lumea asta pe messenger, intra, iese, intra, iese, dar La Multi Ani nu zice nici unu. Parca le-ar fi deja capul imbibat cu sampanie! Sau doar eu am ramas in urma cu sarbatoarea?

De Anul Nou o sa ma gandesc si la voi, toti cei care stati pe pe Facebook sau pe Twitter ori pe Messenger si o sa ma distrez si pentru voi cei care pierdeti vremea… dar stai, si eu cam pierd vremea! Cine vrea sa o pierdem impreuna si sa ne spunem La Multi Ani la ureche?!

Incepand de maine o sa incep sa primesc cadourile pentru Craciun, de la cei care nu au avut bon de ordine in seara de Ajun! Imi cer scuze pentru inconvenienta dar m-am distrat foarte mult si am cam uitat si de voi. In rest, sper sa-mi faceti un cadou frumos si de Anul Nou! Nu accept orice. Doar de aia ma aveti ca si prieten! Pentru ca sunt mofturos.

Noooooot at my desk! Am plecat sa impusc Anul Nou cu ceva artificii si multa sampanie!

Multe bogatii la toata lumea, sa va dea Anul Nou lumina cat cuprinde si poate daca aveti timp sa treceti si pe la mine sa ma scoateti din casa... Dar oooooops! Eu sunt plecat in Caraibe, unde-i cald si bine! Sa aveti grija de voi si sa va distrati!

De cate ori ma vedeti pe mess sa nu ezitati sa-mi spuneti La Multi Ani, desi nu accept mesaje offline, sunt bune si alea, doar sa nu uitati de mine!
Cand vine Anul Nou ma gandesc sa impart bucurii cu cei dragi, sa ne punem impreuna o dorinta care sa ne ajute sa trecem cu bine peste toate necazurile vietii, dar cel mai mult imi doresc ca toti prietenii mei de pe Facebook sa fie si prieteni adevarati.

Sa va fie casa plina cu zambete de rutina, sa va fie inima senina si plina de lumina, iar daca Mosul nu a a venit la voi inseamna ca v-a pastrat ceva bun pentru Anul Nou. Probabil un sincer La Multi Ani si atat!

Vai… m-am inecat in zapada si nu mai stiu cum s-o scot la capat! Sa vina cineva sa ma scoata de aici pana nu ma prinde Anul Nou in gaura!

Ma tot uitam asa in jur si vad ca toti sunteti toti cam ocupati! Mai faceti o pauza de odihna si dati-mi si mie un coment la poza asta smechera de Anul Nou!

Va doresc atata fericire cati prieteni aveti in lista de messenger si toti sa va faca cate-o bucurie si sa nu uitati sa-mi faceti si voi mie! La multi ani!

Cand ma cuibaream mai bine in pat, mi-am dat seama ca ceva am uitat si uite asa a revenit veselia mea! Vine Anul Nou, trebuie’ sa-mi luati si un cadou!

De cate ori te simti descumpanit si singur, intra pe Facebook ca sa-ti dau toata simpatia mea!

Anul Nou vine plin de lumina si de bucurie. Sper sa va aduca si voua ce mi-a adus si mie: multa iubire!

Stau in pat si ma gandesc pe cine sa mai iubesc ca sa ma invelesc intr-un An Nou mai celest!

Sunt omul de nicaieri care vrea s-ajunga undeva. Nu ma inviti la dumneata?

Anul Nou vine cu surprize multe! Daca ai fost cuminte si nu ai postat vulgaritati pe Facebook, poate sa-ti aduca si tie ceva gustos!

Motorul de cautare al pc-ului meu nu te-a gasit online, asa ca iti trimit un gand bun offline! La Multi Ani!

Iarna nu mai vezi fetite cu rochite si fustite, dar le vezi in Craciunite, adaugand pe Facebook notite!

Anul Nou iti aduce un cadou, unul mare de sarbatoare, poate foarte multa ninsoare!