| aalwayss a întrebat:

Funda! Vreau niste bancuri ft haioase ...statusuri amuzante. e pentru o prietena si cauta de o ora ceva bun de pus l status :*
Ms mult. FUNDA!

3 răspunsuri:
| fetitsaa a răspuns:

Ea nu e sora mea pe bune, dar ma bucur ca am ales-o dintr`e atata lume
Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat
Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.
Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.
Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile
Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri
Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine
Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare
True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)
Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.
*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)
*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.
Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui
*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata
*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa
Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii.
Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei
E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie.
*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.
Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.
*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prieteni
Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane
Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii.
A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger.
Prietenii mei nu sunt multi, dar sunt nenumarati
Prietenia este, in primul rand, pacea reciproca si zborul spiritului pe deasupra amanuntelor vulgare.
Nu prea stiu de ce-ti scriu. Simt ca am mare nevoie de o prietenie carea sa-i incredintez nimicurile ce mi se intampla. Poate ca-mi scriu chiar mie.
Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine.
Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri.

| Molly_1835 a răspuns:

TU sa Taci Cand Vorbesc eu! Nu` mi Place Sa Mintzi Cand Mint Si eu! Nu`mi Spune PA... E Replica Mea.
sau
Pace fraiero!

Ah, ce mare dobitoc!

Aw, dragostea doare!

Prostia-i mare nu-i asa?

| IoanaCld a răspuns:

.Draga mea nu ma privi cu Urawinking! Te iubeste Dar eu sunt Mai BUNA!; x
. Amintirile n`o lasa sa treaca peste, Nu se poate obisnui cu gandul ca asta este!
. Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor!laughing
laughing.nu mai stiu!