| Alina40 a întrebat:

FUNDA! Vreau raspuns urgent! Vreau solutii. m-am certat cu prietena mea astazi dintr-o gluma, si cum sa repar prietenia?

2 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,trateaza situatia cu calm, pana la urma, certurile astea sunt destul de frecvente de-a lungul adolescentei.Asa cum ai spus,v-ati certat dintr-o prostie,fara importanta,vei vedea ca va veti impaca cand nici nu te asteptihappy.De exemplu,maine,la scoala, du-te la ea, intreab-o de vorba, nimic mai simplu de atat, disimuleaza ca nu ti-ai facut tema si intreab-o daca vrea sa iti dea tema ei ...etc.Vei vedea ca totul va fi foarte usor si va veti impaca, daca tine la tine nu are cum sa se supere dintr-o prostie, nu indeajuns de mult incat sa puna capat relatiei voastre de prietenie.Bye!

| raluu12 a răspuns:

Si eu am o prietena la-so ca asi da ia seama dar daca vrei urgent gaseste un motiv de vorba trimite-i un biletel cu:Ce mai faci sau ce mai zici ceva de genul asta sper ca te-am ajutat fundiza