| Laurici :x a întrebat:

Funda love struck de ce e important sa vizitam muzeele? sau gradinele zoologice?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru cultura ta generala!

| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Să vizitezi muzeele și grădinile nu este important dar dacă vrei să știi mai multe lucruri despre istorie și să vezi lucruri vechi merită să te duci.
La muzee aflii foarte multe lucruri care te ajută la orele de la școală și vezi cărți,obiecte vechi, arme, tancuri etc.Depinde la ce fel de muzeu vrei să te duci.
La grădina zoologică sunt animale foarte drăguțe și merită să le vezi și să citești pe plancarda din fața fiecărei cuști curiozități despre acestea.

Sper că te-am lămurit!
Numai bine!

| Aliutza a răspuns:

Pt ca acumulezi cultura generala prin vizitele la muzee. Gradinile zoologice te ajuta sa vezi "pe viu" animale exotice, care nu se gasesc neaparat in tara noastra sau pe care nu ai ocazia sa le intalnesti chiar oriunde.

| NuExista a răspuns:

La zoo e cel mai bine.ca ajungi acolo si te bucuri ca mai vezi si alte animale decat cele din jurul tau.