| IrinaAniri a întrebat:

FUNDAA! stiu ca intrebare asta apare de multe ori, dar la mine pot sa zic ca e ceva mai special. a inceput sa imi placa tare mult de un baiat, car estiu ca m-a placut in urma cu mult timp cand eu l-am ignorat. partea rea e ca are 14 ani si nu a avut nici o prietena pana acum. sunt super timida la chestii de genul asta si imi e prea frica sa il intreb. din comportamentul lui nu prea pot sa-mi dau seama de prea multe, ca aproape nu vorbim deloc (stiu ca multi poate o sa faceti misto de asta, dar eu parca simt ca ma place, nu stiu de ce). sfaturi? nu vreau sfaturi de genul pune pe cineva sa intrebe in locul tau

10 răspunsuri:
| 00x00 a răspuns:

Uite,tu trebuie sa vorbesti cu el, sa te intelgi bine cu el. Vorbeste cu el pe facebook sau yahoo! messenger. Fii draguta cu elhappy

| mona a răspuns:

Nu mai fi timida si incearca sa te apropii de el

| IrinaAniri explică (pentru 00x00):

Faza e ca mi-e prea frica si sa ii spun hey laughing plus ca cei din clasa faceau misto ca el ma place si ca eu il plac pe el. daca vorbesc putin cu el toata clasa o sa inceapa cu mistouri

| facepalmlol a răspuns:

Chestiile astea la 14 ani sunt trecatoare. Obisnuieste-te cu ideea.Peste ani o sa iti dai seama ca aia nu a fost nici pe departe vreo scanteie de iubire ci doar o oarecare atractie fizica.

| Laura1074 a răspuns:

Hey! Iti raspund cu o intrebare:Vrei sa spui ca il placi dar nu vei vorbi cu el pentru ca iti e firca sa nu faca mistouri cei de la tine din clasa?
Daca intr-adevar il placi, nu te mai gandi la colegii tai si la reactiile lor, tu gandeste-te doar la voi doi.
Nu trebuie sa iti fie teama sa ii vorbesti, fa-ti curaj si incearca sa ai o conversatie cu el.
Succes si sper ca te-am ajutat!happy

| 00x00 a răspuns (pentru IrinaAniri):

Nu ii baga in seama, tot timpul asa fac colegii de clasa, stiu ca este destul de penibil dar lasa:-J

| KimEunJung a răspuns:

Incearca sa fii draguita cu el si sa rogi o prietena sa va jucati impreuna adevar sau provocare cu clasa lui si cand cade la el o pui pe prietena ta sa spuna daca te place pe tine sau sa il provoace sa zica asta. Daca va zice nu la joc, dupa ce se termina du-te la el si ii zici :"Ce intrebare a mai pus si prietena mea! Cum ai putea tu sa ma placi pe mine? Nu?"si vezi ce zice.

| IrinaAniri explică (pentru Laura1074):

Imi e frica de ce o sa zica el, o sa ma umilesc daca el o sa zica nu, de asta imi e cel mai frica

| IrinaAniri explică (pentru KimEunJung):

E orgolios, o sa zica nu pentru ca indiferent daca ma place sau nu, s-ar umili daca eu as zice ca nu il plac. si ii dau dreptate. si totusi, cineva trebuie sa faca primul pas

| KimEunJung a răspuns (pentru IrinaAniri):

Lasa fricile in spate si incearca sa ii spui. Cine stie, poate chiar te place.