| BiiaaBulinutsa a întrebat:

Fundaaa! 1. Dp cate folosiri pot ascuti patinele?
2. Avem nevoie de modele in viata?

Răspuns Câştigător
| thevampirediariesfever a răspuns:

1.Patinele pot fi ascutite nu neaparat dupa un termen anume, ci poti sa le ascuti cand simti nevoia.Ai grija sa nu rugineasca, tinandu-le intr-un sac de panza sau undeva unde sa reziste conditiilor meteorologice si factorilor de mediu.
2.Modele in viata...Depinde de gandirea fiecaruia. Exista doua variante:fie te ghidezi dupa o persoana anume ce a facut ceva bun pentru planeta asta si iti dai toata silinta sa ajungi ca ea, fie iti impui sa fi propriul tau model. Dar la ambele alegeri exista riscuri.La prima fiindca atunci cand ii urmezi cumva exemplul (bun, consider), atunci cand va savarsi fapte rele (ex:Miley Cyrus), vei avea o parere de rau ca l-ai admirat atata amar de vreme, si acum te dezamageste.Partea a doua a raspunsului include faptul ca sa fi tu insuti/insati are in compozitia sa cateva lucruri mai putin bune. Te simti liber, liber sa faci ce vrei, dar pot fi luate decizii gresite care te vor duce la anaghie.
In concluzie, incearca sa combini cele doua variante:cand vrei sa incerci ceva ce pare periculos, documenteaza-te cu privire la alte persoane care au facut acel lucru si vezi ce s-a intamplat.Desigur,cazurile difera de la om la om, dar nu strica sa incerci, sa vezi care sunt pericolele si care sunt beneficiile tale.