| alllexaaaaa a întrebat:

Fundaaa! Descrieri, statusuri, orice. mai diferite... nu acelea foarte folosite de toti si toate! :* love struck

Răspuns Câştigător
| Anne24 a răspuns:

Am avut multe dorinte care nu s`au implinit, Am facut multe greseli dar pe toate le-am platit!

Nu te juca cu dragostea ca s-ar putea sa inchei jocul plangand!winking

Bineinteles ca nu`i clar, oricum te iubessssc; x, Ador sa am imaginea ta in minte, Fredonand acelasi nume ce ma lasa fara cuvinte.; x

Nu`mi lipseste nimic in viata asta, deci nu mai cedez pentru nimeni.Nu las de la mine decat atunci cand stiu ca o sa`mi fie mie bine!

De obicei nu crezi decat cand vezi cu ochii tai daca se poate. ca visele devin realitate!

Sunt o fata normala, sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.
Zambeste.Simte.Iubeste.Viseaza.Crede.Spera.Risca.Traieste.Atinge,Conteaza

Lumea e o scena. Viata e un act. Ai venit. ai vazut. ai plecat
Sa iert? tot timpul, sa uit? niciodatawinking
Las in spate amintiri ce dor, n-am nevoie de aripi sa zbor!
Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viata. Fiecare sfarsit are un nou inceput

Nimic din ce`am facut n`am regretat, am uitat de toti care m`au uitat
Mi`e dor de simplele, banalitati pe care le faceai, mi`e dor de simplu` te iubesc, pe care mi`l spuneai
Un singur lucru bun am invatat de la tine. sa-i dau dracu` pe toti daca mie imi e bine.
Ne este frica sa nu pierdem Pe cine avem mai dragi Si cate'o data'n viata E mai bine sa si taci

Nu exista cai gresite, doar drumuri alese prost, nu exista "nu pot", doar"nu vad nici-un rost", nu exista bun simt, doar buna purtare, nu exista dragoste, doar senzatie de atasare

Prin zambetele tale am invatat sa zambesc si prin lacrimile tale am invatat sa iubesc.Acum cuvintele tac. Stii ca mi-ai cerut prea mult. cum as putea sa uit prima atingere, primul sarut

Formeaza numarul meu de cate ori vrei sa vorbim Cheama`ma si o sa vin.; x
Nu mai sunt fetita pe care o stiai, acum imi aprind o tigara cand te vad cu eawinking

Pentru tot ce ai facut sau n`ai facut, o sa`mi platestiwinking
Copilaroasa?! Da. Pentru ca asa vreau. Matura?! Cand vreau. Ignoranta?! Cand nu vreau sa vorbesc cu tine. Prietenii mei?! Cele mai tari persoane :X

Vreau sa stii ca de azi devin indiferenta, devin mult mai rea.devin fata perfecta :X
Nu vreau sa-ti mai zic, poate, vreau sa trec direct la fapte smug
Si imi spui ca ai tupeu?! iubireeee` u ai tupeu doar daca vreau eu :X

E greu sa uiti sarutul ce ink il doresti e greu sa uiti un nume cand ink il rostesti :[

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza.

Nu cer iertare nimanui.Ma iert eu insami, sper ca exista un iad si pentru cei buni.

Si sunt constienta ca nu iti face bine, dar orgoliul meu e mai presus de iubire!

La orgoliul meu sa nu te astepti sa te opresc!

Calca`ti pe orgoliu si raspunde`mi la intrebare: Daca te-as calca si eu pe inima. ce zici, doare?

Daca iti zambesc asta nu inseamna ca te iert!

Si`mi spuneai ca sunt prea copilaroasa, Scuza`ma dar copilul asta n-are timp de o relatie serioasa

Incearca sa zambesti fato, urmeaza'mi sfatul! E cazul sa fii fericita, toate trec, o sa vina altu`!

Cand altii se bucura ca am renuntat, dau din cap, zambeste, si trec pe linia de start

Eu o sa te las sa iti vezi de drumul tau. Atunci cand o sa privesti inapoi o sa-ti para rau. Si nu imi pare rau de tot ce s-a intamplat stii bine. Cel mai mult imi pare rau ca am pus suflet pentru tine!

Accepta`te pe tine fara masca, Falsitatea celorlalti nu o sa te mai raneasca, Fiecare trebuie sa invetze sa zambeasca!

O sa reusesc, voi avea tot ce'mi doresc, Nu conteaza pretul pe care trebuie' sa'l platesc, Cu sustinere, sau fara sustinere, Pe mine o sa ma gasesti dupa linia de sosire

Ei cred ca pot sa ma vada plangand, dar eu stiu sa rad cand imi vine sa plang

Si nu-mi cere explicatii ca oricum n-ai intelege Sunt momente peste care trec si le neg Si de ce tot nu pot sterge prezentul dar incerc Sa uit ganduri, inghit in sec vorbele spuse din orgoliu
Ambitia te ajuta, Dar orgoliul te distruge Inima ti-o frange Durerea tot vei duce, dar pentru asta e prietenia>

Nu te-am uitatsad. doar am invatat sa traiesc fara tine, te costa un zambet sa ascunzi un milion de lacrimi, sa te uit cat imi doresc, dar nu pot ca te iubesc, si oricat as zice eu, ramai in sufletul meusad

funda?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| Ali55 a răspuns:

1. Un eri si un azi...asteapta pe MIINE.
2.Amestec de cuvinte-incearca sa le alegi
3.Intruchipata in magia cuvintelor... MA SIMT "EU". de astfel la urma urmei nu cred ca as avea vreun motiv sa MA SIMT "TU".
4.Joc de priviri. Prefer so trag pe dreapta.
5. Mister-cu presimtiri, pasionata de Prezenta.
6.Lume nu inebunitz... mai bine sa traiti dupa cum sunteti si ce aveti decit sa aratati ca aveti imposibilul dar de fapt nu aveti nimic. Fiti pe pace niciodata nu se regreta cand traiesti simplu.
7. Daca nu se duce alli la munte, vine muntele la alli CVA.
8.Shi mai departe de kit dinkolo, nu exista mai departe
9. Buli-buli cuvintele ajung la MAL.
10. D-zeu dupa ce a facut barbatul si-a dat seama cat a gresit asa ca s-a decis sa creeze femeia pentru a putea perfectiona ce gresise din prima
11.Folosesti mina dreapta cu mintea ...si mina stinga cu CAPUL
12.Traiesteti prezentul e singurul lucru adevarat.
13.Vis de CARAMELA.
14. Fericirea este placerea fara Regret...
15.Cred ca... ii oara 05:32 hm da cred ca-i tirziu...cred ca ma duc eu la somn. ​
16.Traiesc ca sa Visez un Vis in care Visez ca Traiesc
17.Imi pare rau, dar eu nu sunt persoana potrivita care ai gasit-o.
18.Eu plus tu egal cu NU.
19.In prezent traiesc...pentru viitor clipele imi fac surprize... iar trecutul, imi scrie POVESTEA vietii.
20.Nu imi dezvalui ClIPELE din trecut este suficient sa stiu ca le-am TRAIT happy.
21.Cauti vorbe dulci? nu le cauta pina ce nu esti sigur ca le MERITI.
22. Ce haioasa e tineretea, pe dinafara sclipeste si pe dinauntru nu simte nimic!
23...Skopul pe care doresc sal ofer acestui status este de a fi FARA motiv.

| LionKing a răspuns:

Sa poti sa crezi daca altii te inseala, sa poti sa te ridici cand altii te doboara, sa poti pastra ce altii vor sa alunge, sa razi chiar daca sufletul plange, si cald tu sa ramai chiar daca afara ninge...asta-i arta de a invinge.
Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Un om a spus candva o vorba mare, iarta-ti dusmanii pentru ca o sa-i enervezi mai tare
3. Muncesti 12 ore pe zi pentru ca viata ta sa capete un sens, esti rupt de oboseala si fericirea e pe contrasens
4. Adevarul este o flacara atat de luminoasa incat multi oameni nu-i pot suporta lumina. Unii inchid ochii ca sa nu-l vada, iar altii fug ca sa nu fie arsi

Intai trebuie sa inveti regulie jocului si apoi trebuie sa joci mai bine ca toti ceilalti. Albert Einstein

Un zambet nu costa nimic dar poate cumpara totul.Nimeni nu e atat de bogat incat sa nu aiba nevoie de el si nimeni nu e atat de sarac sa nu-l poata oferi!

Cand vezi ca ai aceeasi parere cu majoritatea e bine sa mai reflectezi o data.

Nu regreta un lucru care candva te-a facut fericit!

E mai bine sa taci si sa fii luat de prost decat sa vorbesti si sa confirmi ca esti.

Ma uit la luna te vad pe tine ma uit la soare te vad pe tine ma uit in departare te vad pe tine DA date ma din fata mea odata!