| Pinky_4803 a întrebat:

Fundita! Buna, TPU! Am un referat de facut despre Afrodita. Insa am vazut un documentar despre o alta zeita care se spune ca avea cea mai frumoasa fata din cate au existat. Am vazut si o statueta cu ea si era machiata precum egiptenii. Deci face parte din mitologia egipteana. Stie cineva cum se numeste? (nu afrodita)

Răspuns Câştigător
| Ayumha a răspuns:

Uite un site pe care se afla toti zeii si zeitele egiptului, am rasfoit si eu dar imi pot da seama cine poate fi, acolo sub poze mai sunt si cateva caracteristici
http://www.egiptul-antic.info/zei.htm
funda?:D

2 răspunsuri:
| BloodxD a răspuns:

Cred ca era Cleopatra, o regina a egiptenilor... funda?batting eyelashes

| Pinky_4803 explică:

De fapt era vorba de REGINA Nefertiti. Mersi oricum de ajutor