| alissya a întrebat:

Fundita! pareri. Am avut un vis ciudat si si in acelasi timp frumos love struck
m-am visat intr-un parc imbracata eleganta, frumoasa parca nu eram eu, si a venit la mine un baiat care mi-a marturisit ca m-a asteptat de atat timp, ca sunt foarte frumoasa si eu nu stiu in momentul acela m-am simtit ft bine cand mi-a spus asta insa ceva m-a facut sa fug de el, pur si simplu am fugit, apoi el a venit dupa mine m-a luat de mana si m-a privit in ochi, si mi-a spus inca odata lucrurile acelea.in vis si dupa ce m-am trezit am avut o senzatie minunata, in viata mea nu am simtit asa ceva ce am simtit in vis si cand m-am trezit e un sentiment de fericire maxima, parca eram in al noualea cer... si totusi baiatul cu care am visat, nu am fost nici macar impreuna adica il placeam in trecut, acum un an doar asa nu am simtit marea dragoste cu el, si oricum nu l-am vazut de un an nici macar nu ma mai gandisem la el, dar sentimentul acela puternic care nicioxata in viata mea nu l-am simtit, nu inteleg. ce nu as da sa il mai simt odata.
Ce credeti ca semnifica visul meu dupa parerea voastra, sau exista vreo semnificatie pentru asa ceva? cum sa caut in cartea de vise, nici nu stiu ce sa caut. ajutati-ma daca stiti catusi de putin, pentru ca as vrea sa simt din nou sentimentul acela, nu prea cred ca e posibil dar speranta moare ultima...
celor care au idei, fundita, va multumesc

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Visul tau nu are neaparat o semnificatie anume.Visele sunt in general o prezentare a imaginatiei tale, un lucru marunt trait de tine sau inchipuit de tine pe care subconstientul tau il modifica in n feluri in general ireale. E posibil ca baiatul acela sa nu fie real acel baiat pe care il placeai tu ci altul de care ti-ar place acum si cu care crezi tu real ca ai fi fericita.Toata lumea are uneori astfel de vise dar ele nu semnifica ceva anume.Totusi gandeste-te bine daca nu mai simti ceva fata de baiatul din trecut.Sentimentul ala posibil sa il simti din nou dar nu depinde de tine asta sau poti real sa il simti atunci cand cel pe care il vei iubi te va lua de mana de exemplu si iti va spune lucruri frumoase.Bafta!