| anonim_4396 a întrebat:

Funditabatting eyelashes Vreau 2 propozitii[pentru fiecare cuv] cu sensuri diferite pentru cuv astea: morgă, franc, pupilă. Ms :*

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Geoffrey are prestanta si o morga aristocratica
Tatal decedat al prietenului meu este depus la morga

Mi-a dat un raspuns franc. Sa-ti spun franc in fata nu imi pasa deloc de tine. * sens sicer, onest.
Un franc, un leu, ce atata tevatura pentru niste bani?

Mi s-a marit pupila de la picaturile pentru ochi.
Pupila acestui domn este fata visurilor mele.

3 răspunsuri:
| TrustMe a răspuns:

Morga : 1. Am dus cadavrul la morga.
2. Avea o morga (atidudine) sfidatoare.
Franc: 1.Cartea costa un franc
2.Era un om franc ( caracter ) fara defecte. (nu e pleonasm)
Pupila : 1.Era o fata pupila ( copil orfan ).
2. Pupila se afla in mijlocul irisului.

| TrustMe a răspuns:

Fa, tu esti proasta. mm. stii cat mi-a luat sa-ti scriu tie propozitiile alea. de ce nu mi-ai dat funda? sugi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau 2 propozitii[pentru fiecare cuv] cu sensuri diferite pentru cuv astea: